İspanya'da Görülebilecek En Teknolojik Eylem Yapıldı

0
0
0
0
0
İspanya'da gösteri yapmak isteyen bir grup eylemci Meclis binasının önüne güvenlik güçleri nedeniyle gidemeyeceklerini bildikleri için hologram teknolojisini kullanarak eylem yaptılar.
Günümüzün teknolojileri birçok alanda kullanılmakta. Ama bu sefer kullanım aslında çok zekice düşünülmüş diyebiliriz.

Bildiğiniz gibi daha önceleri filmlerde gördüğümüz hologram denilen teknolojiyi en son Microsoft tarafından yapılan HoloLens'te görmüştük. Alınan görüntünün sanki kanlı canlı karşınızda olduğunu anımsatan bu teknoloji bu sefer çok ilginç bir zeka örneği olarak kullanıldı.Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de sıkça rastladığımız gibi eylem ve protestoların önemli devlet daireleri önünde yapılmasına güvenlik güçleri tarafından izin verilmemektedir. Daha sonrasında ise o binanın ya da yerin önüne gitmekte ısrarcı eylemciler ile geçirmemekte kararlı güvenlik güçleri arasında da arbede haberlerini duyarız.

Fakat İspanya'da öyle bir eylem yapıldı ki eylemciler amaçlarına ulaştı.İspanya'nın başkenti Madrid'te Ulusal Güvenlik Yasası’nda Ceza Kanunu’na ve Terör Karşıtı Kanunlar’a yeni eklenen düzenlemeleri protesto etmek isteyen eylemcilerin amacı meclis binasına yürümekti. Tabii buraya ulaşmaları güvenlik güçleri nedeniyle imkansız. Onlar da biraz önce bahsettiğimiz hologram teknolojisini kullanarak meclis binasına ulaştılar.Yukarıdaki görselde gördüğünüz bir photoshop örneği ya da hayalet değil. Kullanılan hologram teknolojisi ile güvenlik güçlerini çok rahat şekilde geçmiş olan eylemciler bir güzelde yürüyüşlerini yapmış.

Tam olarak nasıl olduğunu kavramak için ise aşağıda RT kanalı tarafından yayınlanan görüntülere bakabilirsiniz. (Harbiden adamların kafası zehir gibi çalışmış)
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0