İsveç Çipli İnsan Dönemini Başlatıyor

0
0
0
0
0
Büyük şirketlerdeki kullanımı oldukça yaygın olan kartlı giriş-çıkış sistemine farkı bir boyut kazandırılıyor. İsveç merkezli bir şirket tarafından geliştirilen yeni teknoloji çipli insan dönemini başlatıyor.
Büyük şirketlerdeki kullanımı oldukça yaygın olan kartlı giriş-çıkış sistemine farkı bir boyut kazandırılıyor. İsveç merkezli bir şirket tarafından geliştirilen yeni teknoloji çipli insan dönemini başlatıyor.

Yeni geliştirilen ve ne kadar gerekli olduğu tartışılan mikroçip, çalışanların vücutlarına yerleştirilecek ve bu sayede işe giriş-çıkış zamanları kontrol edilecek. Deri altına yerleştirilen mikroçip yakıldıktan sonra aktif hale gelebiliyor ve kişinin tüm hareketlerini takip edebiliyor. İsveçli şirketin ilk müşterisiyse bir iş merkezi olmuş. Bu iş merkezi çalışanlarının fotokopi makinelerini kullanabilmeleri, güvenlik kapılarından geçebilmeleri ve kantinden alışveriş yapabilmeleri için bu teknolojiyi kullanmaya karar vermiş.   Dokunmatik kredi ve metro kartlarında da kullanılan radyo-frekans tanımlama (RFID) sistemiyle çalışan mikroçipin ileriki zamanlarda kullanım alanlarının arttırılması planlanıyor. 
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0