James Bond'un Filmlerinde Kullandığı 193 Teknolojik Zımbırtı

0
0
0
0
0
Beyaz perdenin yarım asırlık ajanı James Bond'un filmlerinde kullandığını birbirinden ilginç 193 teknolojik cihaz, tek bir videoda bir araya geldi.
James Bond'un merakla beklenen yeni filmi Spectre bugün resmi olarak vizyona girdi. Filme gidenleriniz mutlaka vardır ve daha şimdiden pek çok kişi film hakkında görüşlerini bildirmiş durumda (açık konuşmak gerekirse bence kötüydü ancak sırf James Bond ismi yüzünden gişede alır yürür).

23. filmi ile karşımıza çıkan James Bond, 52 yıllık beyaz perde tarihinde öne çıkan bazı unsurlar ile hatırlanmaktadır. Bu unsurların başında tabiki ilk olarak ''Bond Kızları'' gelir. Her filmde dönemin farklı bir güzeli Bond'un yanında yardımcı karakter olarak karşımıza çıkar. Bir diğer unsur ise otomobillerdir. Bütün Bond'ların araçları birbirinden efsane modellerin arasından seçilir. Son unsurumuz ise teknolojik cihazlar yani bizim tabirimiz ile zımbırtılardır. Bond'u bu konuda her zaman Batman'e benzetmişimdir. Mutlaka onu bulunduğu durumdan kurtaracak doğru zımbırtı yanındadır. Bu bazen kalem görünümünde bir silah olur, bazen de içinden envai çeşit şey çıkan bir çanta.

Bir YouTube kanalı da yeni Bond filminin gelmesi şerefine bu zımbırtıların hepsini toplayarak bir videoya sığdırmış. 52 yıllık Bond tarihinde kullanılan zımbırtıların sayısı ise tam 193! Şimdi bu -zaman zaman abartıya kaçan- 193 zımbırtıya gelin birlikte göz atalım.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0