• Anasayfa
  • Zımbırtılar
  • Kafasını Telefona Gömenler için Yere Döşenmiş Trafik Işıkları Kullanıma Sunuldu!

Kafasını Telefona Gömenler için Yere Döşenmiş Trafik Işıkları Kullanıma Sunuldu!

0
0
0
0
0
Kafasını Telefona Gömenler için Yere Döşenmiş Trafik Işıkları Kullanıma Sunuldu!
Birçoğumuz akıllı telefonlardan başını kaldıramıyor. Sokaklarda, caddelerde, toplu taşımada başlarımız hep önde. Trafikte kazalara sebep olan bu durumun önüne geçebilecek yöntem Almanya'dan geldi.
Akıllı telefonlardan kopamama hastalığı hayatın her alanını etkiliyor. Telefonlar sosyalleşmeye engel olduğu kadar, günlük hayatın birçok yönüne de darbe vuruyor. Bunlardan biri de trafik…

 Sürücülere Cep Telefonu Yasak Ama..

Bildiğiniz gibi sürücülerin hareket halinde cep telefonu kullanımı yasak. Yayalar için böyle bir yasak yok ama onların da pek güvende olduğu söylenemez. Hadi itiraf edelim, çoğumuz akıllı telefon ekranlarına gömülmüş zombiler gibi yürüyoruz caddelerde, sokaklarda… Tabii ki bu da dikkatsizlik ve beraberinde kazaları getiriyor.
 

 Yere Gömülü Trafik Işıkları

Bunun farkına varan ülkelerden biri de Almanya oldu. Bavyara bölgesindeki Augsburg’da yeni bir uygulamaya gidilerek, işlek caddelerde yere trafik ışıkları gömüldü. Normal trafik ışıkları yeşil yandığında yerdeki ışıklar sönüyor, kırmızı yandığında ise yerdeki ışıklar yanıp sönerek dikkat çekiyor. Böylece, başını bir an olsun telefondan kaldırmayanlar için gerekli uyarı sağlanmış oluyor. Bu uygulama şu an için Almanya’da ama ileride ülkemize de gelebilir. Bizim için hala en iyisi başımızı ekrana gömmeden yürümek.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0