​Karşınızda DJI'ın En Güçlü Drone'u M600

0
0
0
0
0
​Karşınızda DJI'ın En Güçlü Drone'u M600
DJI, drone'ları sinema sektöründe vazgeçilmez kılacak yeni canavarını görücüye çıkardı.
Teknolojinin son zamanlarda karşımıza çıkardığı en popüler cihazlardan olan drone'lar, giderek yaygınlaşmaya ve önemli işlerde kullanılmaya devam ediyor.

Bu işlerden biri de sinema sektörü.

Drone sektörünün zirvesindeki firmalardan DJI, Las Vegas'ta her yıl düzenlenen Ulusal Yayıncılar Birliği etkinliğinde özellikle büyük bütçeli Hollywood yapımlarını hedef alacak yeni ''oyuncağını'' tanıttı; M600.
 

LightBrigde 2 video akış standartına sahip olan ve bu sayede 60fps'de 1080p videoları 5 kilometreye mesafeye kadar iletebilen M600, üç GPS birimine de sahip. A3 adlı yeni bir kontrol kumandasına sahip olan M600, daha önceden yaptığı ya da kullanan kişi tarafından belirlenen yol alma pozisyonlarını da tekrarlayabilmekte.

Yani kısacası M600, yönetmenlerin bir film çekerken kamerada olmasını istediği her şeyi inanılmaz kolay bir şekilde sunmakta. Hatta biraz iddialı olacak ancak, geniş açılı ve tek seferde yapılan çekimlerin popülerliği son dönemlerde sinema sektöründe giderek artmış durumda, bu sebeple yönetmenlerin bir numaralı tercihi zaman içinde M600 ve benzeri drone'lar olabilir.
 

Profesyonel seviyede makineler ile uyumlu çalışabilen M600'ün fiyatı 5000 dolara yakın.

Kaynak: TheVerge
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0