Kendi AT-AT Walker'ını Yapan Star Wars Tutkunu Mühendis

0
0
0
0
0
Açıklama:Sinema sektörünün kült filmlerinden olan Star Wars efsanesindeki AT-AT walker'lar küçük ölçekle de olsa gerçeğe dönüştü.
Bir süre sonra vizyona girerek beyaz perdeye geri dönüşünü yapacak olan Star Wars efsanesi, şu sıralar tüm dünyayı kasıp kavurur durumda.

Her gün gerek yeni gelecek olan film hakkında gerekse Star Wars temasının işlendiği teknolojik işler hakkında zaten pek çok haber yapıyoruz. Bu haberimiz de onlardan biri ancak habere konu olan arkadaş, baya baya kendini işine adıyarak ortaya efsane birşey çıkarmış.Yazılım mühendisi olan Dave Stein, sıkı bir Star Wars hayranı olarak seri ile alakalı pek çok eşya almış ve küçük çaplı bir koleksiyon yapmış. Ancak Stein'in canını sıkan birşey varmış; aldığı figürlerden AT-AT Walker figürü, gerçekten yürüme ya da haraket etme işlemini gerçekleştirmiyormuş.

Bu duruma kendi imzasını taşıyan bir çözüm bulmak isteyen Stein, bir Arduino Uno mikrokontrol alarak işe koyulmuş. AT-AT Walker figürünün içine bu sistemi güzel bir şekilde yerleştiren Stein, Xbox 360 kolunun yardımıyla da ortaya son derece güzel bir robot çıkarmış. 
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0