KeySweeper Basılan Her Tuşu Kaydediyor

0
0
0
0
0
Türlü şekillere sahip casusluk cihazlarının çoğaldığı son dönemlerde konuyla ilgili yapılan denemeler farklı boyutlara ulaşıyor. Kalem, güvercin kamera, casus odun, verici topuklu ayakkabı gibi birçok farklı modelin arasına bir de sahte şarj aleti eklendi. 
Türlü şekillere sahip casusluk cihazlarının çoğaldığı son dönemlerde konuyla ilgili yapılan denemeler farklı boyutlara ulaşıyor. Kalem, güvercin kamera, casus odun, verici topuklu ayakkabı gibi birçok farklı modelin arasına bir de sahte şarj aleti eklendi. 

Eğer kablosuz klavye kullanıyorsanız sizi ciddi şekilde sıkıntıya sokabilecek olan cihaz prize takılı bir şekilde duruyor ve kablosuz klavyede basılan her tuşu kaydediyor. Cihaz, prizden çıkarsanız dahi kayda devam ediyor ve sistemin topladığı bilgileri sizi takip eden kişiye iletiyor. Ayrıca web tabanlı (.com, .net, ve benzeri) tuşlamalardan sonra kullanıcı ismi ve şifre gibi bilgileri de ayrı bir şekilde sıralıyor.

Samy Kamkar tarafından geliştirilen cihaz KeySweeper adını taşıyor ve her kablosuz klavye ile uyumlu olarak çalışmıyor. Ancak Microsoft’un bütün ürünleriyle uyumlu olan cihaza şirketin tepkisi gecikmemiş. Microsoft yetkililerinin yaptığı açıklamaya göre, yalnızca 2011 Haziran öncesi üretilen 2.4 GHz ve Bluetooth olmayan klavyelerde sıkıntı yaşanıyor. Eğer böyle bir durumla karşılaşmak istemiyor ve önemli olan fiyatı değil güvenliği diyorsanız 128-bit AES şifreleme metodlarını kullanan kablosuz klavyeleri satın almanızı tavsiye ediyoruz. 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0