Koku İle Mesajlaşma: oPhone

0
0
0
0
0
“İnsanları unutabilirsiniz ama kokuları asla” bu söz yüzyıllar önce söylenmesine rağmen hala çağımızda da geçerli. Ve artık koku ile mesajlaşma dönemi başlıyor.
İnsanları unutabilirsiniz ama kokuları asla” bu söz yüzyıllar önce söylenmesine rağmen hala çağımızda da geçerli. Ve artık koku ile mesajlaşma dönemi başlıyor.

Vapor Communications isimli firmanın ürettiği oPhone, özellikleri bakımından oldukça ilginç bir cihaz. Beraberinde getirdiği oSnap ve oNotes isimli özel uygulamalarla gönderdiğiniz mesajlar karşı tarafın oPhone’una gelince mesajdaki fotoğrafta bulunan nesnenin kokusunu yeniden üretiyor.

Bizim ülkemize geldiği zaman eminim ki herkes bir kere osurup arkadaşına bir eşek şakası yapacak. Fakat sorun değil, oPhone yaklaşık 300bin farklı koku kombinasyonu ulaştırabiliyor.

Koku ile mesajlaşma çok ilginç olsa da bu teknolojinin sinemalara, televizyonlara, hatta bilgisayarlara uyarlanabileceğinden şüpheniz olmasın. Yeni çağın reklamlarını izlerken bir yandan da televizyonun koku yaymasını düşünün. Reklam şirketleri için çok daha cazip hale gelebilir. Fakat bu koku üreten cihazın kartuşu varsa, ülkemizde “oPhone Kartuş Dolum 20TL” gibi yazılar da görebiliriz.


 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0