Lego Ustasından Muhteşem Eserler: Dünyanın En Ünlü Yapılarını Lego'dan İnşa Etti!

1
0
0
0
0
Dünyadaki 14 Lego profesyonelinden biri olan Adam Red Tucker, oraya çıkardığı eserlerle herkesi büyüledi. Başarılı sanatçı, dünyaca ünlü bazı yapıları Lego parçalarından yarattı.
Dünyada Lego profesyoneli sertifikasına sahip 14 kişiden biri olan Adam Red Tucker çalışmalarıyla büyüledi. Dünyanın ünlü yapılarını Lego parçaları kullanarak oluşturan Tucker, ortaya çıkardığı eserlerle bu alandaki ustalığını da tekrar kanıtlamış oldu.

Lego ustasının yaptığı eserler arasında Chicago Bilim ve Endüstri Müzesi, Gize Piramitleri, Golden Gate Köprüsü ve Kolezyum bulunuyor. 

İşte her biri saatler süren emekle ortaya çıkarılmış, binlerce parça legodan oluşan o eserler…


Golden Gate köprüsünün yapımında 64 bin 500 Lego parçası kullanılmış ve inşa edilmesi 260 saat sürmüş.Roma'daki Kolezyum bilgisayarda 3D modelleme kullanılmadan gerçekleştirilmiş. Hafta 40 saat çalışmayla 1 yılı aşkın zamanda tamamlanmış.

Chicago Bilim ve Endüstri Müzesi, detaylarıyla Adam Red Tucker'a onlarca saat harcatan eserler arasında başı çekiyor.Mısır'daki ünlü Gize Piramitleri de Lego ustasının büyük emek harcadığı eserler arasında.

 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0