Logitech Powershell, Moga Ace Power Karşılaştırması

0
0
0
0
0
Akıllı telefonlarımızla oyun oynamak artık neredeyse vaz geçemeyeceğimiz bir alışkanlık, hatta bağımlılık. Ancak bazılar için oyun oynamak, telefondan daha önce bir bağımlılıktı zaten. İşte en sıkı “gamer”ların mobil için yıllarca hayalini kurduğu ürünün en iyi iki temsilcisi!
 
Akıllı telefonlarımızla oyun oynamak artık neredeyse vaz geçemeyeceğimiz bir alışkanlık, hatta bağımlılık. Ancak bazılar için oyun oynamak, telefondan daha önce bir bağımlılıktı zaten. İşte en sıkı “gamer”ların mobil için yıllarca hayalini kurduğu ürünün en iyi iki temsilcisi!

iPhone için özel olarak üretilmiş olan bu iki oyun kontrol kumandası, piyasaya çıkmadan kendilerinden çokça söz ettirmeye başlamış ve oyun meraklılarının beğenisini zaten toplamıştı. Peki mobil oyunların da son derece kaliteli ve sürükleyici olduğu dönemde bu ikiliden hangisi daha verimli, hangisi size daha fazla oyun süresi sunuyor, hangisi daha rahat oynamanızı sağlıyor?

Yani hangisi iPhone’unuz ile gerçek bir oyun deneyimi sunuyor?
 
Karşılaştırılan Özellikler Logitech Powershell Moga Ace Power
150x120 150x120
Tasarım Sade ve basit bir yapısı var, Logitech gibi bir isimden daha şık bir cihaz beklerdik. Nintendo'nun atarileri gibi. Powershell Nintendo ise Moga'nın Ace Power'ı XBOX kumandası diyebiliriz. Daha fazla plastik hissi verse de gerçek bir oyun konsoluna daha yakın.
Ergonomi Düz çizgileri rahat bir tutuş sağlıyor; ancak bir oyuncu için tatmin edici bir kontrol pozisyonu yok. Ayrıca tuşların azlığı, kontrol cihazına rağmen ekranı kullanmanızı gerektirebiliyor. Gerçek bir oyun konsolu hissi veriyor. Analog tuşları, ve tetikleyici düğmeleri ile gerçek bir oyuncuyu tatmin edecek bir hisse sahip. Ne var ki; elbette XBOX ya da PS kumandası kadar hassas değil
Oyun Deneyimi Tuş eksikliği nedeniyle ekranı da kullanmak zorunda kaldığınızı saymazsak Logitech, kendisinden bekleneni veriyor. Sağlam ergonomisi ve çok fonksiyonlu kontrol imkanı ile rahat ve kaliteli bir deneyim sunuyor.
Ek Batarya 1500 mAh bataryası ile iPhone'unuzu oyun oynarken elektrik içmekten kurtarıyor. Powershell'den daha fazla ek güç sunuyor, LED şarj göstergesi de kontrolü elden bırakmamanızı sağlıyor.
Ekstralar Arka yüzünde kamera kullanımına olanak veren delik iyi düşünülmüş. Telefonunuzun bir parçası ya da kılıfı olarak bile kullanılabilir. İki parçalı yapısı daha kompakt bir yapı sağlıyor. Dahili kulaklık girişi de kullanışlı bir ayrıntı.

 Son Söz

Mobil oyun serüveni, daha yolun başı diyebileceğimiz bir evrede olmasına rağmen çok büyük bir hızla büyümesini sürdürüyor. Bununla birlikte hala bilgisayar ve konsol deneyiminden uzakta elbette; ancak bu gibi ürünler yaygınlaştıkça ve oyun deneyimi geliştikçe hem oyun geliştiricileri, hem de mobil cihaz üreticileri oyun sektörüne daha fazla ağırlık verecekler mutlaka.

Bu iki ürün şu an için piyasanın en sağlam kontrol cihazları ve ikisinin de kendine özgü iyi noktaları var. Benim tercihim tasarım ve kullanım rahatlığı açısından Moga Ace Power'dan yana; ancak hala yetersiz olan bir sektör ve bu cihazlarla oynayabileceğiniz kısıtlı sayıda oyun olduğu düşünüldüğünde bir olmazsa olmaz değil, telefon aksesuarı olarak.

Her şeye rağmen; eğer sıkı bir oyuncu iseniz ve konsolunuzu ya da klavye ve mouseunuzu bıraktığınız anda oyun oynamayı özlüyorsanız bu gibi ürünlere ihtiyacınız olduğunuz söyleyebilirim. Ama genel olarak sektörün biraz daha ilerlemesi lazım. (akıllı saatlerde olduğu gibi)
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0