Yapabildikleriyle İnsana 'Ben Hiç Evlenmeyeyim O Zaman' Dedirten Robot: Makerarm

1
0
0
0
0
Indiegogo ile birlikte dünyanın en popüler bağış platformu olan Kickstarter’daki Makerarm projesi, bu zamana kadar görülen en fonksiyonlu robotik el birimi olma özelliğini taşıyor.
Teknoloji, gün geçtikçe insan gücüne ve pratikliğine dayanan işlevleri robotlara yüklemeye devam ediyor. Birçok önemli isim, robotlara yüklenen bu misyonların fazla olmasından dolayı da endişeli. (özellikle yapay zeka konusunda) Fakat bunun önüne geçilebileceğini hiç sanmıyorum, zira hemen her gün ‘ulan bunu da mı yapmışlar?’ dediğimiz ürünler görmeye devam ediyoruz. Bunlardan bir tanesi de Makerarm.

Bir Kickstarter projesi olan ve şu anda bağış toplamaya devam eden Makerarm, daha çok yaratıcı ruhuna sahip kişilerin ilgisini çekecek fonksiyonlara sahip. Kablosuz olarak akıllı telefon, tablet ya da bilgisayar üzerinden kontrol dilebilen Makerarm, farklı başlıklarla pek çok işlevi yerine getirebiliyor. 3 boyutlu baskılar yapabilen, hem metal hem de ahşap zeminler üzerine çizimler yapabilen robot, objeleri kesip oyabildiği gibi pastalar üzerine krema dökebiliyor, resim yapıp yazı yazabiliyor, balıklara yem dahi atabiliyor. Yani aklınıza gelen hemen her şeyi yapabilen Makerarm’a, 1399 dolar bağış yapmanız halinde sahip olabileceksiniz. Tabii bunun için projenin 350 bin dolar bağış toplama hedefine ulaşması gerekiyor.
 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0