Michael Schumacher, GoPro Yüzünden mi Kaza Geçirdi?

3
0
0
0
0
Michael Schumacher, GoPro Yüzünden mi Kaza Geçirdi?
Formula 1’in efsane pilotlarından olan Michael Schumacher, geçen yılın Aralık ayında bir kayak kazası sonrası hastaneye kaldırılmıştı. Haziran ayına kadar komadan çıkamayan eski F1 şampiyonunun, bu kadar uzun süre iyileşememesi çeşitli spekülasyonların da beraberinde gelmesini sağlamıştı.
Formula 1’in efsane pilotlarından olan Michael Schumacher, geçen yılın Aralık ayında bir kayak kazası sonrası hastaneye kaldırılmıştı. Haziran ayına kadar komadan çıkamayan eski F1 şampiyonunun, bu kadar uzun süre iyileşememesi çeşitli spekülasyonların da beraberinde gelmesini sağlamıştı. Fransız gazeteci Jean Lois Moncet, tüm bu yaşananların ardından teknoloji dünyasını da yakından ilgilendiren bomba bir iddiayı ortaya attı.
 
Moncet, Michael Schumacher’in GoPro kullanırken kaza geçirdiğini iddia etti. Sporcu kimliğiyle tanınan ve kaskının takılı olduğu belirtilen Schumacher’in böyle bir kaza geçirmesinin ardından Moncet’in bu iddiası, GoPro cephesinde hareketliliğin yaşanmasına neden oldu.
 
Fransız gazeteci Moncet’in bu açıklamalarının ardından GoPro hisselerinde yüzde 9,8 oranında değer kaybının yaşandığı belirtildi. Konu hakkında bilgi toplama çalışan şirketin sözcüsü Jeff Brown, durumdan bir hayli endişeli. Bu tarz düşme vakalarında GoPro kameralarının güvenlik riski oluşturabileceğine dair otoriteler tarafından yapılan açıklamalar, popüler aksiyon kamerası üreticisi için ciddi bir sorunun oluşmasına neden olduğunu söyleyebiliriz.
3
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
3
0
0
0
0