Microsoft'tan Google'a Ağır Suçlama: Çaldılar!

0
0
0
0
0
Microsoft'tan Google'a Ağır Suçlama: Çaldılar!
Üç gün önce sizinle, Google'ın diyabet hastaları için çıkarmış oldukları kontakt lensle ilgili bir haber paylaşmıştık. Aradan geçen üç günün ardından Microsoft'tan Google'a çok ağır bir suçlama geldi.
3 gün önce sizinle paylaştığımız haberde, Google'ın akıllı gözlüğü Google Glass Kontakt Lens ile diyabet hastalarının glükoz seviyesini ölçebileceklerini duyurmuştuk. Fakat dev şirket Microsoft, Google'ın geliştirdiği bu teknolojinin, 3 yıl önce Microsoft Research ve University of Washington araştırmacıları tarafından yapılmış olduğunu açıkladı. Google'ın kendi projelerini çaldığını söyleyen Microsoft, akıllı kontakt lens konusuyla ilgili 2011 yılında kendi blogunda bildiri yayınladığını da kanıt olarak gösterdi.

 O Ekip Google'a Transfer Olmuş

Cihazın Microsoft'la ortak geliştirme aşamasında University of Washington'da çalışan Babak Parviz ve Brian Otis, daha sonra Google'a transfer olmuş. Bu iki isim, Cuma günü Google'un blogunda duyurulan kontakt lens haberinde, cihazın ortak yaratıcıları olarak lanse edilmişlerdi.

Google'ın yaptığı açıklamada, ürünün sıfırdan geliştirilmiş bir teknoloji olarak lanse edilmesi sonucu Microsoft'tan böyle bir itham ile karşılaştığı belirtildi. Yine de akıllı kontakt lensin geliştiricisi iki kişinin, Microsoft ile önceden yapılmış ar-ge çalışmalarından fazlasıyla etkilendiklerini söylemek yanlış olmaz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0