Sandalyede Sallanmayı Sevenlere Müjde: Sallandıkça Telefonunuzu Şarj Eden Sandalye: MOOV

0
0
0
0
0
Sandalyede Sallanmayı Sevenlere Müjde: Sallandıkça Telefonunuzu Şarj Eden Sandalye: MOOV
Sallanan sandalyelere ayrı bir ilgi duyan kesimin oldukça hoşuna gidecek bir prototip olan MOOV, siz sallandıkça telefonunuzu şarj edecek.
Günümüzün gelişen teknolojileri hızla çeşitlenmeye devam ederken özellikle şarj gereksinimi duyan cihazlar açısından gelişmeler gelmeye devam ediyor. Bu sefer ortaya çıkan proje ise oldukça ilginç. MOOV adı verilen sandalye aslında ilk bakıldığında klasik bir sallanabilen sandalye görünümünde, fakat işin asıl kısmı siz sallandıkça USB portu üzerinden cihazlarınızı şarj edebiliyor olması.

Evet, birçoğumuzun oldukça hoşuna giden sallanan sandalyenin basit hali olan MOOV, siz sallandıkça telefonunuzu şarj edebilecek.
 

Nathalie Teugels tarafından geliştirilen sandalye teknik olarak siz sallandıkça içinde bulunan piezoelektrik kristalleri tarafından kinetik enerjinin açığa çıkmasıyla telefonunuzu şarj edebilecek. Şu anda prototip aşamasında olan MOOV, aslında açıkca söylemek gerekirse gereksiz bir icat. Neden? diyecek olursanız cevabı basit: Günümüzde Quick Charge 3.0 ile zaten yarım saatte %80'lere varan şarj dolumu yapabilen bir hızlı şarj teknolojisi var. Bu da 10-15dk'da %50'den fazla şarj edilebilir anlamına geliyor. E bu bağlamda sallanarak telefonumuzu şarj etmek yerine normal bir koltukça 5-10dk oturup gerekli şarjı sağlamak sanki daha mantıklı gibi geldi bana.

Yine meraklısı varsa piyasaya çıktığında size haber veririz. Klasik bir sallanan sandalyeden fazla fiyatla satışa çıkarsa alınması mantıksız olacak sanki. Yine de görüşlerinizi yorum olarak belirtebilirsiniz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0