Muhtemelen Her Öğrencinin Hayali Olan Akıllı Not Defteri

1
0
0
0
0
Muhtemelen Her Öğrencinin Hayali Olan Akıllı Not Defteri
Bir not defteri ne kadar akıllı olabilir sorusunun cevabı olan, muhteşem bir sisteme sahip akıllı not defteri.
Özellikle üniversitede öğretim gören arkadaşlarda bir durum vardır; vize ya da final dönemine yakın telefonun galerisini dolduran sayfalarca not fotoğrafı. Peki bu notların fotoğrafını çekmek yerine direkt olarak bulut sistemi üzerinden sanal ortama aktaran bir not defteri olduğunu söylesem?

Evet, haberimizde bahsedeceğimiz Rocketbook Wave adlı arkadaşın yaptığı tam olarak da bu. Özel bir tasarıma sahip olan Rocketbook, yazdığınız bütün şeyleri sanal ortama aktarabilmekte. Rocketbook'un sayfalarında 7 adet sembol bulunmakta. Sayfaya bir şey yazmadan önce tek yapmanız gereken bu sembollerden birinin üzerine çarpı atmak. Bu sayede yazdığınız şeylerin hangi bulut sistemine kaydedileceğini seçmiş oluyorsunuz.
 

Rocketbook'un yanında not almanızı sağlayan özel kalemleri de mevcut. Bu kalemlerin normal kalemlerden farklı ise termokromik şekilde yazıyor oluşları. Rocketbook'un sunduğu güzelliklerden biri de bu. Örneğin defterin tüm sayfalarını kullandınız. O zaman gidip yeni bir not defteri almanıza gerek kalmıyor. Yapmanız gereken Rocketbook'u birkaç dakika mikrodalga fırınına koymak. Bu sadece bütün sayfalardaki yazılar silinmiş olacaktır.

Rocketbook Wave, şu an Kickstarter'da bir proje durumunda. Rocketbook projesinin hayata geçmesi için sadece 20.000 dolar toplaması gerekiyor (436 bin dolar toplamış durumda). Defter, farklı boyutlarda ve yanında farklı sayıda kalemler ile satışa sunulacak. En düşük Rocketbook Wave paketi 27 dolar.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0