MusicCast, Yamaha’nın Apple AirPlay ve Google Cast’e Cevabı

0
0
0
0
0
MusicCast, Yamaha’nın Apple AirPlay ve Google Cast’e Cevabı
Şu an için piyasada kablosuz ağa bağlı hoparlör sıkıntısı yok; ama yine de piyasadan geri kalmak istemeyen elektronik devi Yamaha, kendi alternatifini sunmaktan çekinmiyor.
Ses sistemleri üreticisinin Google Cast ve Apple AirPlay sistemlerine alternatifi olarak piyasaya giren MusicCast, ev ya da ofisinizde kablosuz ağınıza bağlanarak mobil uygulaması sayesinde birden fazla cihaz üzerinden müzik yayını yapmanıza imkan veriyor.

Elbette bu sistemi kullanmak için Google, Apple ya da alanda faaliyet gösteren bir diğer önemli rakip Sonos’un ürünlerinde olduğu gibi tüm cihazların aynı ağa bağlanmaları gerekiyor.

Başlangıçta çok büyük bir farkı yokmuş ve aslında rakipleri ile aynı özellikleri sunuyormuş gibi görünse de Yamaha’nın MusicCast ürünü, sesi yüksek kalitede ve gerçek sese çok yakın şekilde veren bir kaliteye sahip olmasının yanı sıra canlı yayın ve stream servisleri, internet radyo uygulamaları ve Bluetooth cihazların yanı sıra müzik setleri ya da Blu-Ray oynatıcılar gibi harici ses aygıtları ile de çalışabiliyor.

Şu an için Yamaha’nın bu servisi RX-V79 ve Aventage RX-A50 AV alıcıları ile çalışıyor ve önümüzdeki aylarda firmanın diğer ses sistemlerine ve hoparlörlerine de eklenecek. Bu sayede 250 Dolar ve 1700 Dolar arasında tüm ihtiyaçlara uygun geniş bir yelpaze ile sunulacak olan bu hizmet 20’den daha fazla cihaz ile uyumlu olacak.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0