Akıllı Yüzüklerin Efendisi: Neyya

0
0
0
0
0
Son dönemlerde ufaktan ufaktan popülerleşmeye başlayan akıllı yüzüklerin en akıllısı olduğu iddia edilen Neyya da piyasaya girdi.
Akıllı ürünler çoğaldıkça akıllı olabilir dediğimiz herşey akıllanmaya devam ediyor. Akıllı telefonlar, akıllı saatler, akıllı bileklikler vs derken en son konu akıllı yüzük muhabbetne gelmişti. Quadro SR-98Nod gibi markalardan sonra bir de Apple'ın böyle bir ürün çıkarma ihtimali olduğu söyleniyor. Hal böyleyken alttan alttan gelişen akıllı yüzük teknolojisinin son örneği de karşımıza Japonya'dan çıktı.

Neyya adını taşıyan akıllı yüzük diğer rakiplerine oranla daha fazla ve kullanışlı özelliğe sahip olduğu için "Şimdiye kadar tanıtılan en akıllı yüzük" ünvanını almış. Ama bu ünvanı taşıyan pek de birşeyi yok gibi bizce.İlk başta oldukça şık olduğunu söylememiz gerekn yüzüğün altın ve titanyum renkli modeli bulunuyor. üst tarafının siyah olduğu her iki yüzükte çip de bu bölmede yer almakta ve tepesinde de bir bildirim ledi bulunuyor. Buradan da anlaşılacağı üzere cihazınıza gelecek bildirimleri ışık ile sizi haberdar eden Neyya, aynı zamanda birkaç özellik de barındırıyor. Üstündeki alandan sağ ve sola kaydırma hareketiyle şarkı geçişleri, dokunarak şarkıyı başlatıp durdurma ve aramayı açma kapama gibi özellikler barındıran Neyya ayrıca farklı detaylar da bulunuyor.iOS cihazlarında kullanırken bu alana uzun süre bastığınızda Siri aktif oluyor mesela. Yukarı kaydırma hareketi ile de fotoğraf çekimi yapabiliyorsunuz. Detayları bilinmese de akıllı televizyon ve bilgisayarlar ile uyumluluğu olan bu cihazın tahminen bu uyumluluğu Android ve iOS uyumluluğundan yola çıkarsak Android TV ve Apple TV için geçerli. Tabii bir de Mac OS ve Windows da dahildir.3 günlük batarya süresi sunan ve kablosuz olarak 1.5 saat içinde tam doluma ulaşan akıllı yüzüğün gümüş kaplama titanyum adlı modeli 129 Dolar, Altın renkli ve 18 karat altın kaplamalı modeli ise 169 Dolar fiyata sahip.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0