Akıllı Kilit Sistemine 8 Günde Rekor Bağış

0
0
0
0
0
Artık anahtar kullanmak istemeyenler için özel olarak geliştirilen "noke" kickstarter'da sadece 8 günde inanılmaz bir başarıya imza attı.
Ünlü bağış toplama sitesi Kickstarter, (bağış toplama sitesi dediysek projeniz için) her geçen gün yeni teknolojik buluşların piyasaya çıkmasına zemin hazırlıyor.

Bunlardan sonuncusu ise "noke" isimli bildiğimiz asma kilit. Fakat "noke" yi diğerlerinden farklı kılan şey ise anahtarsız ve şifresiz bir kilit olma özelliği. Kısacası "noke" bir akıllı kilit.

Bluetooth 4.0 ile çalışan "noke" akıllı kilit ile telefonunuzu cebinizden çıkartmadan açabiliyorsunuz. Hatta en güzel tarafı "noke"un uygulaması sayesinde bu kilidi açmak isteyen arkadaşlarınıza yetki de verebiliyorsunuz. Tek yapmaları gereken uygulamayı yüklemek.Şimdilik sadece asma kilit olarak başlayan proje 8 günde ulaştığı 350 bin dolar bağış ile hedefini çoktan gerçekleştirmiş durumda. "No key" (anahtara hayır) in kısaltması olan "noke" nin bu projesinde başarılı olduktan sonra bu asma kilit sistemini evlere de uyarlayacağı konuşuluyor. Kapıda kalan arkadaşınıza kapıyı açmaya üşenirseniz kolaylıkla yetki verip al kendin aç diyebilirsiniz. Ya da yetkisini elinden aldığınız arkadaşınızı kapıda bırakarak onlara kötü şaka yapabilirsiniz.

Noke hakkında daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.
 

 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0