Panasonic'ten Anında Çeviri Yapabilen Megafon!

0
0
0
0
0
Panasonic tarafından geliştirilen bir megafon sistemi ile üzerindeki dahili çevirmen ile dilediğiniz dilde anons yapabildiğiniz megafon Tokyo'da test ediliyor.
Günümüzde neredeyse herkesin bilmesi gereken birden fazla dil konusu artık her iş başvurusunda aranan özelliklerden oldu. Ancak konu havaalanı ise bu iş daha başka oluyor. Birçok farklı ülkeden gelen ve haliyle bambaşka dil bilen insanlarla iletişim kurabilmek ve özellikle gerekli durumlarda uyarı yapabilmek önemli. Bunun için her ne kadar havaalanlarında önce bulunduğunuz ülkenin dili ardından da ingilizce anons yapılıyor olsa da hem o ülkenin dilini hem de ingilizceyi bilmeyen kişiler için problem başlıyor.

Bu sebeple fakrlı dilleri bilen elemanlara sahip olması gereken havaalanları için güzel bir çözüm Panasonic'ten geliyor. Anında söylenileni çevirerek istenilen dilde aktarabilen bir megafon geliştiren firma üretimini çoktan yapıp Tokyo'daki Narita Havalimanı'nda test etmeye başladı bile. Asıl adı Megaphone Yaku olan bu cihazın çıkış noktası ise yine Narita Havalimanı'nda olan 2014 yılında yaşanan su baskınındaki kargaşada yolcular ile kurulamayan iletişim ve farklı dillerden kaynaklanan çeşitli zorluklar olmuş. Şu anda kaç dil çevirisi yapabiliyor ve doğruluk payı ne kadardır belli değil. Hala test aşamasında olan cihaz bu testten geçtiğinde anlayacağımız durumun da aslına bakarsanız %100 doğru çeviri yapmasına da gerek yok. Önemli uyarıları tek tük anlatıyor olsa da yolcuların anlayabileceği ve önlem alabileceği kadar çevirmesi yeterli olacaktır.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0