Parrot Firmasından Robot İstilası (Jumping Sumo, The Mini Drone)

0
0
0
0
0
Parrot Firmasından Robot İstilası (Jumping Sumo, The Mini Drone)
Bugünlerde Robot fanlarını memnun etmek zor olsa da Parrot firması gerçekten sıkı çalışıyor, işte karşımızda “Jumping Sumo” ve “Mini Drone”.
Ülkemizde pek takipçisi olmayan bir sektör olsa da günümüzde Robot teknolojisi hızla büyümeye ve ilerlemeye devam bir sektör. Bugünlerde Robot fanlarını memnun etmek zor olsa da Parrot firması gerçekten sıkı çalışıyor, işte karşımızda “Jumping Sumo” ve “Mini Drone”.

Jumping Sumo

2 tekerlekli bir yer Robotu olan Jumping Sumo’nun en önemli özelliği elbette adından da anlaşılabileceği gibi zıplayabiliyor olması. Plastik bir aparat sayesinde kendini 1 metreden daha fazla ileri fırlatabilen Jumping Sumo aynı zamanda adeta bir kedi gibi her zaman 4 ayak üstüne düşüyor. Ayakları olmayan bir cihaz için 4 ayak üstüne düşmek deyimi biraz absürd olsa da anlatmak istediğim şey robotumuzun yan dönüp hareketsiz kalmasının mümkün olmadığı. Akıllı telefon ya da tablet yardımı ile kamerasına bağlanıp yönlendirebildiğimiz Sumo’nun ekstradan bir kontrol mekanizması bulunmuyor.

The Mini Drone

Adeta insansız askeri hava araçlarını andıran The Mini Drone sanki “Red Alert” tarzında bir RTS oyunundan fırlamış gibi. Yukarıda bahsettiğimiz uçma kabiliyetinin dışında sahip olduğu tekerlek aparatı sayesinde The Mini Drone ile adeta yer çekimi ile dalga geçip duvarlara tırmanabiliyoruz. Uçabilme kabiliyetinin yanında garip duran düz duvara tırmanma yeteneğine sahip Robotumuzun, kardeşi “Jumping Sumo” gibi ekstradan bir kontrol cihazı bulunmuyor. Yani bu robotları alacaksak akıllı bir telefona sahip olmamız şart. Elbette bir Robot fanının akıllı bir telefona sahip olmaması uzak bir ihtimal ancak yine de belirtmekte fayda var.

Şimdilik çıkış tarihi ve fiyatı belli olmasa da Parrot firması bu pahalı oyuncakların prototiplerini birkaç fuarda görücüye çıkardı.


 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0