Philips Hue Ampulleri TV İle Senkronize Çalışacak

1
0
0
0
0
Phlilips'in Ambilight teknolojisine Hue ampullerini de ekleyerek bu sistemi tüm odaya yayacak!
Philips özellikle aydınlatma konusunda en önemli firmaların başında gelen bir şirket. Aynı zamanda televizyon sektöründe de söz sahibi olan firma önce bu iki tecrübesini birleştirerek Ambilight adında bir televizyon serisi başlatmıştı.

Ambilight televizyonların arka tarafında yer alan led aydınlatmalar vasıtasıyla ekranda yer alan görsellere göre renk değiştiren bu ledler televizyon keyfini biraz daha katlamaktaydı.Ayrıca Philips tarafından üretilen Hue akıllı ampülleri ile akıllı cihazlarınız üzerinden uygulamasını kullanarak renk ve parlaklık ayarlarını yapabiliyorsunuz. Yani elinize telefonunuzu alıp ortamınıza göre bir renk ve parlaklık ayarlamalarını yaparak kafanıza göre odanızı aydınlatabilirsiniz.
Hue ampullerinin kullanım oranını arttırmayı amaçlayan Philips Syfy kanalıyla işbirliğine giderek Amerika'da Hue marka ampulleri kullanan müşterilerine benzersiz bir deneyim yaşatmayı planlıyor. Aynı zamanda bu iki ilginç teknolojiyi birleştirmeyi de denemiş olacak olan Philips ilginç bir test deneyimi de yaşacak.

Amerika'da 16 Ocak 2015 tarihinde yayına başlayacak 12 Maymun filminin dizi uyarlamasına ışık izi ekleyecek olan yayıncı kuruluş Syfy, Syfy Sync uygulamasıyla bu ışık izlerini okuyarak Hue ampüllere iletecek. Böylece dizideki renk değişimlerine ayak uyduracak olan ampüller ile dizinin atmosferi odaya yayılmış olacak.

Aynı zamanda Ambilight televizyon sahibi olanlar ve aynı zamanda Hue ampulleri kullananlar ise hem televizyondan hem de Hue ampullerinden yayılacak ekran ile senkronize ışıklarla bu atmosferi tam anlamıyla yaşayanlar olacak.


Son olarak aşağıdaki video ile bu iki teknoloji birleşince nasıl bir ortam oluştuğuna örnek vermiş olalım. 
 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0