Sadece Teneke Kutu Kullanarak WiFi Sinyalinizi Güçlendirin

1
1
0
0
0
Evde kullandığınız modem bulunduğunuz odaya pek bir sinyal getiremiyorsa bu basit yöntem ile sinyalinizi güçlendirebilirsiniz.
Artık neredeyse her evde bulunan internet bağlantısında neredeyse hepimiz kablosuz, yani wi-fi olarak internet bağlantısını kullanmaktayız. Ancak evlerimizin oda sayısı 2+1 ve daha büyük olduğu zaman (hele ki koridorlu bir evse) kablosuz ağ çekimi noktasında sıkıntı yaşamaya başlıyoruz. (Komşu ile ortak kullanıma değinmiyorum bile) Bu noktada bilgisayarınız için bir güçlü wifi alıcısı ya da repeater dediğimiz sinyali yeniden yansıtan cihazlardan almak gerekebilir. Ama bunların işe yarayanları da 100TL civarında geziyor.

Bunu oldukça uygun fiyata hatta bedavaya getirebileceğiniz bu yöntem için ise sadece modeminizdeki anten sayısı kadar bir teneke kutu almanız yeterli olacak. Büyüklüğü farketmeyecek bu tenekelerde yapmanız gerekenleri ise adım adım anlatalım. Tabii önce aldığınız tenekenin içindeki içeceği içmeniz ve açma halkasını çıkarmanız gerekli.

 

 1- Teneke Kutu'nun Üst Kısmını Dikkatli Bir Şekilde 5cm Boşluk Bırakarak Kesin
Komple kesip çıkarmamaya dikkat edin, görselde olduğu gibi yaklaşık 5cm civarında bir kesilmemiş alan kalmalı. Hatta tavsiyem bu kesilmemiş kısım açma halkasının olduğu yere denk gelirse daha çok işinize yarayacaktır.

 

 2- Tenekenin Alt Kısmını Komple Keserek Arada Kalan Kısmı Biraz Genişletin
Görselde görebileceğiniz gibi bir çanak anten, bir yansıtıcı şeklinde olacak düzeye getirin.

 

 3- Modeminizin Antenlerine Takarak Bu Yönde Daha İyi Çekim Gücü Sağlayabilirsiniz.
Özellikle 2 veya daha fazla antene sahip olan modemlerde iki ayrı tenekenin bakış yönünü farklı yaparak da dağıtabilme imkanınız bulunduğunu unutmayın. Yalnız, tenekelerin baktığı yönlerde mükemmel bir çekim gücü sağlayacakken, bu yönlerin arkasında kalan bölgede ciddi oranda zayıflayacağını da unutmayın.
1
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
0
0
0