Samsung Apple’ı Kızdırmaya Devam Ediyor

0
0
0
0
0
Geçen temmuzda iPhone hayranlarını kızdıracak bir reklamı YouTube sayfası üzerinden paylaşan Samsung duracağa benzemiyor
Geçen temmuzda iPhone hayranlarını kızdıracak bir reklamı YouTube sayfası üzerinden paylaşan Samsung duracağa benzemiyor. Samsung yayınladığı reklamda, Galaxy S5’teki 2.800 mAh gücündeki pili ön plana çıkarmayı hedeflemişti. iPhone kullanıcılarını Wall-huggers(prizlerin takılı olduğu duvarlara yapışık yaşayanlar) olarak tanımlayan Samsung, Galaxy S5 ile prize bağlı bir hayat yaşamak zorunda olmadıklarını belirtip iPhone’un düşük pil kapasitesini tiye almıştı. Samsung bu konudaki üstünlüğünü unutturmama kararı almış olacak ki Wall Huggers ifadesini şimdi de havaalanlarına taşımış.New York’taki John F. Kennedy, New Jersey’deki Newark Liberty ve Şikago’daki O’Hare ve Midway havaalanlarına yerleştirilen yeni Samsung reklamları, Galaxy S5 ve Galaxy Alpha‘daki “Ultra Power Saving Mode” adı verilen bir özelliğe vurgu yapıyor. Bu özellik sayesinde cihazlar, pil tüketimini minimum seviyeye indirmek için ekranı siyah beyaza çevirerek gereksiz tüm özellikleri kapatıyor. iPhone kullanıcılarına nispet yapar gibi bu reklamları da elektrik prizlerinin çevrelerine yerleştirmişler ki telefonlarını şarj eden iPhone kullanıcılarıyla tabiri caizse gülünç bir görüntü oluştursun.

Eylül ayında çıkması beklenen iPhone 6’nın pil ömrünün uzun olması umut ediliyor. Ancak iddialar 4,7 inç ekranla gelmesi beklenen iPhone 6’nın 1800-2100 mAh aralığında bir pil kullanacağını söylemekte. Bu durum da bana kalırsa pil ömrü konusunda olan üstünlüğünü vurgulamaktan çekinmeyen Samsung’a gün doğuracak gibi geliyor.  
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0