Samsung, "Hızlı Kablosuz Şarj Cihazı"nı Satışa Çıkartıyor

1
0
0
0
0
Samsung'un yeni kablosuz şarj cihazı, hızlı şarj edebilme özelliğinin yanında uygun fiyat üzerinden satılacak.
Artık telefon markalarının hepsi, yavaş yavaş kablosuz şarj özelliğini kullanmaya başlıyor. Bu sürekli kablo ile uğraşma derdine son versede yapılan açıklamalara rağmen hala bu fikrin yaydığı dalgalar dolayısıyla zararlı olduğunu düşünenler var. Bu kişiden kişiye değişen bir düşünce olsada yakın bir gelecekte telefonlarımızın hepsinin kablosuz şarj teknolojisini kullanacağı kesin.

Samsung, geçen hafta gerçekleştirdiği tanıtımda Galaxy Note 5'ı ve Galaxy S6 Edge Plus'ı tanıttı. Bu telefonlara ek olarak da yeni kablosuz şarj cihazını tanıttı. Bu cihazı diğer kablosuz şarj cihazlarından ayıran özelliği şu; cihaz normal kablosuz şarj cihazlarına göre telefonunuzu daha hızlı şarj ediyor ve bu hız farkı kaydadeğer şekilde büyük.Bu cihaza "Samsung Hızlı Kablosuz Şarj Aygıtı" adını veren Samsung (pek yaratıcı olmamış), bu cihazla yeni tanıttığı Galaxy Note 5 ve Galaxy S6 Edge Plus'ın %40 daha hızlı şarj olduğunu belirtti. %40, gerçekten büyük bir ilerleme payı. Ayrıca bu cihazla %0 şarjı bulunan bu iki telefonun da sadece 50 dakika içerisinde şarjını %100'e çıkartabileceğinizi belirten Samsung, cihazın kablosuz şarj teknolojisi kullanan diğer telefonlarla da çalışacağını fakat bu iki telefona özel olarak üretildiği için %40'lık hız artışının başka cihazlar üzerinde işe yaramayacağını da ekledi.Tanıtımda hızlı kablosuz şarj cihazının satışa çıkartılacağı hakkında bilgi verilmedi fakat şu an Samsung'un kendi sitesi üzerinde bu cihaz "yakında satışa sunulacak" ibaresini taşıyor. Ayrıca sitede şarj cihazının fiyatından da bahsedilmiş; 69$.Aslında telefonların yanında ücretsiz verilen kablosuz şarj cihazlarını düşününce böyle bir cihaza ek olarak 70$ verilmesi ne kadar mantıklı bilinmez, hele ki doların tavan yaptığı bu günlerde, fakat Galaxy Note 5 ve Galaxy S6 Edge Plus'ın da fiyatlarının pek makul olduğu söylenemez...

Samsung Hızlı Kablosuz Şarj Cihazı mavi ve beyaz renk seçeneklerine sahip olacak. Satışına başlanacak tarih belirli değil.

Kaynak: PhoneArena
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0