Samsung'tan İkiye Katlayabileceğiniz Bir Telefon Geliyor

0
0
0
0
0
Samsung, sıra dışı telefonlara yabancı bir marka değil. Kavisli ekranlı telefonlar, iki ekranlı telefonlar, edge serisi kıvrık ekranlı telefonlar, kamera odaklı devasa mercekli zoom serisi telefonlar gibi.

Ekran konusunda da küçük ya da büyük ekranlar olsun, piyasadaki en büyük isimlerden biri olan Samsung’un bir süredir katlanabilir ekran konusunda da çalıştığını katıldığı fuarlardan ve sızan haberlerden biliyoruz.

Samsung’un çalışmaları hakkında ortaya çıkan son bilgilere göre ise firma şu anda ikiye katlayabileceğiniz bir ekranın hazırlıklarını yapıyor.

daha önce LG G Flex gibi kıvrılabilir ekranlar görmüştük; ancak bu ekranlar sadece ufak bir miktar kıvrılabiliyor ve sonra orijinal kıvrık haline geri geliyordu. Bu sefer karşımızdaki ekran ise ikiye katlayabileceğiniz ve açıldıktan sonra ekran boyutunu katlı halinin iki katına çıkartacak bir ekran olacak ki; 5 buçuk inçlik bir ekranı bu sayede açarak 11 inçlik bir tablet gibi kullanabileceğiniz anlamına geliyor.

Bu henüz söylenti halinde duran cihaz hakkındaki diğer bilgiler ise telefonun Snapdragon 820 işlemciye sahip olacağı, 3 GB RAM taşıyacağı ve mikro SD kart desteği sunacağı yönünde iken bataryasının çıkarılamayacak.

Bakalım Samsung daha önce reklamlara malzeme yapıp göstermediği, fuarlarda gösterip elletmediği katlanabilir ekranları başarı ile üretip söylendiği üzere Ocak ayında telefon piyasasına yeni bir soluk getirebilecek mi?

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0