Samsung Yeni Bir Akıllı Saat Konsepti Üretti

0
0
0
0
0
Akıllı saat konusunda ileride Apple veya herhangi bir şirket ile patent sorunu yaşamak istemeyen Samsung, patent alma telaşı içerisinde.
Akıllı telefon pazarında yakaladığı başarı ile Android Wear projesine destek çıkan Samsung, şimdilerde farklı bir akıllı saat konsepti üzerinde çalışıyor. Bildiğiniz üzere akıllı telefonların yanında gelen saatler oldukça küçük ekranlı, ne kadar zorunluluktan olsa da ekran küçük olduğu için içinde ne olursa olsun kullanmak istemiyor insan.

İşte bu sorunun önüne geçmeyi planlayan Samsung yetkilileri hareket ile çalışan saat yapmak için kolları sıvamışlar ve patent almaya hazırlanıyorlar. Bu kullanımı ne kadar kolaylaştırır bilemeyiz tabii.


Örneğin şehir metrosunda akıllı saatinizin kamerasına doğru çeşitli el hareketleri yapmak hiç kolay bir iş değil. Daha önce hiç görmediğiniz bakışlara maruz kalabilirsiniz. Tasarımı hakkında Moto 360’a benzeyeceği söylenen akıllı saatlerin ismi veya teknik özellikleri hakkında herhangi bir bilgi maalesef yok. Fakat akıllı saat teknolojisi de tabir yerinde ise aldı başını gidiyor. Bu hareket algılayıcılı akıllı saati kullanmak ister miydiniz?


 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0