MINI'den Scooter: Citysurfer

0
0
0
0
0
Cooper modeliyle birçok kişinin hayallerini süsleyen BMW markası MINI şimdi de MINI Cooper'ın bile giremediği dar yollara göz dikti.
Gerçekten şık dizaynı ve tatlı küçüklüğü ile hemen hemen herkesin beğenini kazanan fakat cep yakan bir fiyatı olan MINI Cooper ile güzel bir seri oluşturan BMW şimdi de Cooper'ın bile giremediği dar sokaklar ya da şehir için  kısa mesafelere çabuk gidip gelmek için Citysurfer adında katlanabilir elektrikli scooterını tanttı.

Büyük şehirlerin asıl problemi olan, hatta küçük şehirlerimizde bile canımızı sıkan trafik sorunu hepimizin için geçerli bir durum. Hatta araç kullanımı kadar toplu taşıma kullanımının da artması toplu taşıma tercihinde bile acele işlerimizi aksatan bir hale geldi.

İşte bu soruna çözüm arayan MINI Citysurfer adını verdiği elektirikli ve katlanabilir scooterı üretti. Dar yolları kolayca geçen, kısa mesafe dostu olabilecek araç aynı zamanda elektrikli olduğu için doğaya da saygılı.

Saattle 24km hızda giden araç yaklaşık 20-25km uzaklığa götürmeye yetiyor. 18kg ağırlığındaki Citysurfer katlanabilir yapıya sahip olduğunu belirtmiştik. Hatta bu katlanabilirliği MINI Cooper'ın bagajına girebilecek kadar küçük hale getiriyor.Ayrıca şarj edilebilirliğini kolaylaştırmak için ise araba çakmağından bile şarj edilebilecek yapıda olan Citysurfer'ı aracınızın bagajına koyup trafik sıkıştığında ya da araç giremeyen yollarda kullanıma devam edebilirsiniz.

MINI Citysurfer'ın şu an için fiyatı ve satışa çıkacağı ülkeler belli değil. Ancak fiyatı uygun olursa, ürünün çok satacağı ve tercih edileceği şimdiden belli.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0