Sağlığınızı Düşünen Saat: Simband

1
0
0
0
0
Sağlığınızı Düşünen Saat: Simband
Samsung Gear modelleri çıktıktan sonra farklı amaçlara hizmet eden birçok akıllı saat duyurdu.
Samsung Gear modelleri çıktıktan sonra farklı amaçlara hizmet eden birçok akıllı saat duyurdu. Bunlardan sporcular için olanları, gündelik hayatta sağlık değerlerinizi gösterecek olanları da mevcut. Simband adındaki bu saat ise size sizin hakkınızda bilmediğiniz şeyler söyleyecek cinsten.

Saat duyuruldu fakat hala geliştirilme aşamasında. Altında yer alan sensörler sayesinde kalp atış hızınız ve benzeri vücudunuzun değerlerini saatin ekranından anlık olarak takip edebiliyorsunuz. Hazırlanan reklam filminde Samsung, “vücudunuz sizinle konuşabilseydi” sorusuna cevaplar vererek hayatınızın daha ne kadar basit olabileceğini anlatmış.

Bu proje gerçekleştikten sonra ilk 1 yıl maalesef API desteği olmayacak bu demek oluyor ki, sadece samsung bu saat için uygulama üretebilecek. API desteği verene kadar bu saat başka amaçlara hizmet etmeyecek. Hiçbir şekilde geliştirilemeyecek. Alt kısmındaki sensörler çıktığı için kendiniz başka uygulama yükleyip onun sensörü ile vücudunuzda başka bir değeri ölçebilirsiniz. Annenizin elinin tersini alnınıza birkaç saniye dokundurarak bütün sağlık sorunlarını anlayabildiği bir dönemde; gün boyu takacağınız, binlerce lira para vereceğiniz, bu akıllı saati almanızı tavsiye etmiyoruz! (Zaten satışta değil)
 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0