Snapchat'te Sızan Görüntüleri Snapsaved Uygulaması Üstlendi

0
0
0
0
0
Snapchat'te Sızan Görüntüleri Snapsaved Uygulaması Üstlendi
Geçen hafta önemli bir sıkıntıyla karşılaşan Snapchat, kullanıcılarının 200 bin özel fotoğraf ve videosunun internete sızmasıyla gündeme bomba gibi düşmüştü. Bu sızıntıların hemen ardından resmi Twitter hesaplarından bir açıklama yapan Snapchat, sunucularının herhangi bir hacklenme olayına maruz kalmadığını, durumun üçüncü parti uygulamalar yüzünden meydana geldiğini belirtti.
Geçen hafta önemli bir sıkıntıyla karşılaşan Snapchat, kullanıcılarının 200 bin özel fotoğraf ve videosunun internete sızmasıyla gündeme bomba gibi düşmüştü. (iCloud olayı herkese ilham olmuş anlaşılan) Bu sızıntıların hemen ardından resmi Twitter hesaplarından bir açıklama yapan Snapchat, sunucularının herhangi bir hacklenme olayına maruz kalmadığını, durumun üçüncü parti uygulamalar yüzünden meydana geldiğini belirtti.
 
Snapchat’in  bahsettiği üçüncü parti uygulama olan Snapsaved.com, bütün sorumluluğu üstlendi. Sunucuları hacklenen uygulama üzerinden yaklaşık 500 MB boyuta sahip Snapchat görüntüleri çalındı ve internete sızdı.
 
ABD, Norveç ve İsveç bölgelerinde bazı Snapchat kullanıcılarının problemden etkilendiğini belirten Snapsaved.com, hiçbir kişisel bilginin hacklenmediğini belirtti.
 
Bu hack olayından sonra üçüncü parti uygulamalara verilen izinler bir kez daha gündeme geldi. Bu verilen izinlerin ardından yaşanan bu tarz skandal olaylar, şirketlerin ileriki zamanlarda üçüncü parti uygulamalarıyla ilgili farklı düzenlemelere gitmelerini sağlayabilir.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0