Güneş Enerjili Elektrikli Bisiklet: SolarBike

0
0
0
0
0
Güneş Enerjili Elektrikli Bisiklet: SolarBike
Büyük şehirlerdeki çoğu vatandaşın arabası yok ve bu yüzden ya toplu taşıma araçlarını ya da yürümeyi tercih etmek zorunda kalıyorlar. Evleri ile iş yerleri arasında çok uzun mesefaler olan insanlar, toplu taşımayla ya da bisikletle uğraşmak istemeyebilirler.
Büyük şehirlerdeki çoğu vatandaşın arabası yok ve bu yüzden ya toplu taşıma araçlarını ya da yürümeyi tercih etmek zorunda kalıyorlar. Evleri ile iş yerleri arasında çok uzun mesefaler olan insanlar, toplu taşımayla ya da bisikletle uğraşmak istemeyebilirler. Araba almaksa bir çok kişi için rüya gibi bir düşünce. Bisiklet kullanmak ya da motorsiklet sürmek bazen trafikte oldukça faydalı olabilir. Kalabalık trafik arasından hızlıca ilerleyerek işyerlerimize veya okullarımıza rahatlıkla varabiliriz.

Peki, ya güneş enerjisiyle çalışan elektrikli bisikletler olsaydı? Piyasada görebileceğiniz onlarca elektrikli bisiklet mevcut ama hiçbiri Solarbike’a benzemiyor.

Solarbike, tekerleklerindeki paneller sayesinde bataryasını rahatlıkla doldurabiliyor. Bisikleti park ettiğimiz andan itibaren güneş enerjisini direkt olarak bataryaya yöneltiyor.

Solarbike, bataryası dolu iken 69 saat boyunca yol alabiliyor. Saatte 48 km hıza kadar çıkabilen Solarbike, Danimarkalı bir şirkete ait.Kaynak: SlashGear
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0