Sony’nin İlk Drone'u Havalandı

0
0
0
0
0
Sony’nin İlk Drone'u Havalandı
Sony bir süre önce drone işine gireceğini ve özellikle veri toplamak amacıyla kullanılabilecek droneları kendisinin öncülüğünde kurulan bir şirket iple üreteceğini duyurmuştu ve nihayet Sony’nin ilk droneu havalandı.
Sony ve Japon otomasyon devi ZMP birlikteliği ile kurulan Aerosense’in ilk prototipi olan bu model elbette bazı noktalarda yetersiz görülebilir; ancak firmanın ilk prototipi olması nedeniyle gayet normal bazı eksiklerinin olması.

Girişimcilik ve iş odaklı olan bu dronelar için malesef bireysel tüketiciler heveslenmesin; çünkü Aerosense yaptığı açıklamada sadece endüstriyel amaçlı kullanılacaklarını ve bireysel kullanıma yönelik bir üretim politikaları olmayacağını belirtti.
 

Gelecek modellerin 10 kilograma kadar kargo taşıma kapasitesi ve elbette etrafı kolaçan etmek için çeşitli kamera ve diğer izleme aparatlarına sahip olacağı söylenirken saatte 106 kilometre hızda 2 saatten fazla havada kalabilmek için tasarlandıklarını belirtti.

Aerosense’in kuruluş amacı; şu an için insanların yaptığı, dinleme, ölçüm yapma, araştırma ve inceleme gibi işlerini yakın bir gelecekte dronelara devretmek. Elbette bu ulvi amacın yanı sıra şirketin başına getirilen Hisashi Taniguchi, artan talep doğrultusunda şirketin karının da 2020 yılına geldikleirnde 82 milyon Dolar’a ulaşacağını öngörüyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0