İp Atlama Sayısını Havada Gösteren Akıllı Atlama İpi: Tangram

1
1
0
0
0
​İp atlamak, vücudun fit olmasını sağlamaktan öte formunu korumak için oldukça önemli olan bir spordur. Belirli sayılarda sürekli ip atlayarak formunu koruyan kişiler, ip atlarken bir yandan da kaç kere atladığını saymaya çalışırlar. 
İp atlamak, vücudun fit olmasını sağlamaktan öte formunu korumak için oldukça önemli olan bir spordur. Belirli sayılarda sürekli ip atlayarak formunu koruyan kişiler, ip atlarken bir yandan da kaç kere atladığını saymaya çalışırlar. Tabi sayı çoğu zaman karışır ve insanı sinir eder. İşte bunu önlemek için oldukça akıllı atlama ipi geliştirildi.

Tangram adındaki bu akıllı atlama ipinde, atlama sayısını algılayan bir sensör bulunuyor. İpin elde ettiği veriler, Bluetooth yardımıyla akıllı telefonda bulunan uygulamaya gönderilebiliyor. İpin üzerinde yer alan LED’ler de atlama sayısının havada gösterilmesini sağlıyor. Ayrıca bu LED’ler sadece sayısını değil, yakılan kaloriyi ve spor yapılırken geçirilen süreyi de gösteriyor.Cihaz şimdilik satın alınamıyor. Fakat akıllı atlama ipini geliştiren ekip, bu ayın 25’inden itibaren bir fon kampanyası başlatarak, kullanıcıların Tangram’ı satın almasına imkan tanıyacaklarını belirtiyor.
 
1
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
0
0
0