Tayvanlı Firma AUO, Ekran Konusunda Kimsenin Yapamadığını Yapıyor

0
0
0
0
0
Kavisli ekranlar, esnek ekranlar, iPhone 6(!) gibi pek çok cihaz gittikçe daha yuvarlak hatlara sahip oluyor ve ekran teknolojisi adeta her gün biçim değiştiriyor. AUO ise ekranı kıvırarak uygulama kontrolü sağlıyor.
- ekranını kıvırarak uygulamaları kontrol etmenizden söz ediyorum, aklınıza hemen kirli şakalar gelmesin - AUO isimli firmanın ürettiği bu yeni teknoloji, Touch Taiwan 2015 isimli etkinlikte tanıtılmış. Firmanın dediğine göre 5 inç boyutunda ve 1280 x 720 piksel çözünürlüğe sahip bu ekran kırılmaz bir materyalden üretilmiş (deneriz). Ayrıca AMOLED ekran teknolojisini kullanan bu cihaz açık konuşmak gerekirse iPhone 6’nın yapamadığını yaparken tüm kıvrımlı ekranların da önüne geçmiş.

Aşağıdaki GIF size ekranı kıvırarak eldivenli arkadaşın Google Earth uygulamasını nasıl kullandığını gösteriyor ve firmanın açıklamasına göre ekranın 6 derecelik bir bükülme özgürlüğü var.
yapılan açıklamaya göre bu teknoloji daha yüksek çözünürlüklü ekranlarda ya da daha büyük ekranlarda da sorunsuzca kullanılabilir durumda ve bu teknoloji için geliştirilecek uygulamalar da bir hayli çok sayıda.

(pek çoğunuzun işine yaramayacağını düşündüğüm şekilde mesela kitap okurken üst köşeden içe doğru kıvırmanız sayfa değiştirmeniz için yeterli.)
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0