Telefonumu Kaybettim Derdine Son

1
0
0
0
0
Telefonumu Kaybettim Derdine Son
Windows Phone işletim sisteminin kalesi konumunda olan “Nokia” “Android” ile arası iyi olmadığından dolayı daha az tercih edilse de bu sefer gerçekten faydalı bir icat ile karşımızda “Nokia Treasure Tag”.
Windows Phone işletim sisteminin kalesi konumunda olan “Nokia” “Android” ile arası iyi olmadığından dolayı daha az tercih edilse de bu sefer gerçekten faydalı bir icat ile karşımızdalar “Nokia Treasure Tag”.

Hepimiz, hayatımızın hangi döneminde olursak olalım en az bir kere telefon, anahtar gibi şahsi eşyalarımızı bir yerlerde unutmuşuzdur. Sanırım bu durumdan muzdarip bir geliştirici çok uzun süredir baş ağrıtan bu probleme çözüm bulmuş. Bluetooth veya NFC (Near Field Communication) üzerinden bağlı olduğu cihazdan uzaklaştıkça oldukça yüksek bir ses ile alarm veriyor. Sistemi tersine işletmek ve Nokia Treasure Tag bağlı olan anahtarlığımızdan uzaklaştığımız zaman, telefonumuzun bize uyarı vermesini sağlamak mümkün.

Oldu da bize çığıran telefonumuzu ya da Treasure Tag’imizi duymadık yine de dert değil çünkü Harita yardımıyla Treasure Tag’imizin nerede olduğunu bulabiliyoruz. Bir Lumia telefona 4 farklı Treasure Tag atayabiliyoruz. Eğer Tag’lerimizi kapatmak istiyorsak Akıllı telefonumuzun ekranında Tag’lerimizi simgeleyen karolara uzunca basmamız yeterli.

Her ne kadar Nokia’nın bu buluşunun Windows Phone’larını satışını arttıracağını düşünmesek de Treasure Tag patentinden kar edeceğini varsayabiliriz.
 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0