Yeni Nesil Masa Futbolu: Teqball

0
0
0
0
0
Futbol fanatiklerinin bildiği üzere tekniği geliştirmek için yapılan antrenman çeşitleri oldukça fazladır. Tenis kortunda futbol topu karşıya geçirmeye yönelik olan antrenman da buna örnek olarak gösterilebilir. Teqball, bu antrenman çeşidine biraz daha yaratıcılık katarak olayı masa tenisine uyarlamış ve ortaya çok keyifli bir konsept çıkarmış. 
Futbol fanatiklerinin bildiği üzere tekniği geliştirmek için yapılan antrenman çeşitleri oldukça fazladır. Tenis kortunda futbol topu karşıya geçirmeye yönelik olan antrenman da buna örnek olarak gösterilebilir. Teqball, bu antrenman çeşidine biraz daha yaratıcılık katarak olayı masa tenisine uyarlamış ve ortaya çok keyifli bir konsept çıkarmış. 

İngiltere merkezli bir girişim olan Teqball, masa tenisine benzeyen, bükülmüş bir platform üzerinde birer yada ikişer kişiyle oynanıyor. Diz, ayak, kafa, göğüz gibi futbolun içerisinde bulunan her bölgeyle topa vurabildiğiniz oyunda amaç, futbol topuna en fazla üç kez dokunarak karşı tarafa geçirmek. Tahmin edebileceğiniz üzere her oyunun olduğu gibi bu oyununda bazı kuralları var. Örneğin, vücudunuzun aynı bölgesini birden fazla kullanamıyorsunuz ve rakibinizin yere düşürdüğü her top size 1 puan kazandırıyor. Oyunu kazanmak içinse 12 puan almanız gerekiyor.Madem futbol oynuyoruz bunun hakemi nerede kardeş? diyenler için girişimciler, teknolojik bir sanal hakem geliştiriyorlar. Hareket sensörleri ve kameralarla birlikte mobil uygulama üzerinden de performans geri bildirimleri yapacak olan sanal hakem, oyuncu ve top hareketlerini izleyerek skor takibi yapacak. Kısa sürede geniş kitlelere yayılması beklenen Teqball’un ne kadar etkili olacağını hep beraber göreceğiz.  
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0