Tırnağınıza Takarak Cihazları Kontrol Edebileceğiniz Alet: NeilIO

0
0
0
0
0
Tırnağınıza Takarak Cihazları Kontrol Edebileceğiniz Alet: NeilIO
MIT'de geliştirilen bu küçük cihaz sayesinde akıllı telefonları, bilgisayarları ve bir çok çeşitli aleti parmağımızla kontrol edebiliyoruz.
Hepimizin bildiği gibi akıllı telefonlar, akıllı saatler gibi bir çok yeni teknolojik ürün sayesinde, önceden çok yer kaplayan bilgisayarlar gitgide küçülüyorlar. Haliyle bilgisayarlar küçüldükçe bunları kontrol etmemizi sağlayan cihazlarda gittikçe küçülecek. Örneğin, trackpad, mouse gibi. Mouse'ları akıllı telefonlarımızda kullanamayız. Fakat MIT'de (Massachusetts Institute of Technology) geliştirilen bu küçük cihaz sayesinde bir nevi mouselarla bilgisayarları kontrol eder gibi, akıllı telefonları ve bir çok cihazı kontrol edebiliyoruz.

NailIO olarak adlandırılan bu küçük cihazı alıp baş parmağımızın üzerindeki tırnağımıza yapıştırıyoruz. Cihazın üzerinde diğer parmaklarımızı gezdirerek telefonlarımızı bu şekilde şekilde kontrol edebiliyoruz. Ayrıca birçok çıkartma sayesinde farklı tasarımları kullanmamıza olanak veren bu cihaz sayesinde ellerimiz doluyken bilgisayarlarda imleci hareket ettirebiliyoruz.

 


Kaynak: TechCrunch
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0