Tırnak Boyunda Çalışan Elektrikli Testere

0
0
0
0
0
Geçtiğimiz yıl 3D yazıcı ile ürettiği tırnak kadar matkap ile sosyal medyada büyük ses getiren Lance Abernethy, onca paylaşımın üzerine şimdi de elektrikli testere yaptı. Yİne tırnak kadar, yine 3D yazıcıdan çıkma.
Parçaları ayrı ayrı 3D yazıcı ile üreten Abernethy, 21 mikron ile 40 mikron arasında farklı boyutlara sahip parçaları bir araya getirerek ve 0.5 milimetre kalınlığında bir gövdenin içine yerleştirerek tamamladığı testeresini 1 saatten kısa sürede yapabiliyor ve böyle giderse minyatür garaj tezgahını daha da zenginleştirecek.

Hem elektrikli matkap, hem de bu testere ufak (çok ufak) bir dahili bataryadan güç alıyor ve iki ana gövde parçası, bıçak muhafazası ve bıçak tutan aksamdan oluşuyor ve gerçek bir testereden farksız şekilde çalışıyor.
Testere elbette herhangi bir şeyi kesecek kadar güçlü değil; ancak ilerleyen dönemde Abernathy, şirinler için geliştirilmiş bu aletlerin gerçekleri kadar güçlü olmasa da pratikte de işe yarayacak hale gelmesini ümit ediyor; ayrıca kendi minik oyuncaklarını üretmek isteyenlere planları satabileceğini ifade ediyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0