• Anasayfa
  • Zımbırtılar
  • Kendine Güvenen Varsa İlk Sefere Bilet Alır: Titanic 2018'de Tekrar Suya İniyor!

Kendine Güvenen Varsa İlk Sefere Bilet Alır: Titanic 2018'de Tekrar Suya İniyor!

6
2
1
0
0
Kendine Güvenen Varsa İlk Sefere Bilet Alır: Titanic 2018'de Tekrar Suya İniyor!
Filmiyle beraber efsaneleşen ve batmaz denilmesine rağmen ilk seferinde buz dağına çarparak okyanusun dibini boylayan Titanic, yeniden 2018'de sulara iniyor!
Özellikle Leonardo DiCaprio ve Kate Winslet'in efsanevi oyunculuğu, James Cameron'un ölümsüz eseri konumundaki Titanik filmini bilmeyeniniz yoktur elbet. Céline Dion'un My Hearth Will Go On müziğinin bile "Titanik Müziği" olarak bilindiği bu yapım sayesinde White Star Line şirketi tarafından hazırlanmış olan RMS Titanic gemisinin o yaşadıkları da biliniyor.

Tanrı'nın bile batıramayacağı gemi iddialarıyla 15 Nisan 1912 tarihinde dönemin en ileri teknolojileri ile donatılarak Southampton' dan New York'a doğru yola çıkan Titanic, çıktığı gece bir buzdağına çarparak batmıştı.
 

Tam kapasitesi 3,547 kişi olmasına rağmen gemideki filikaların toplam kapasitesi 1,178 kişi olmasıyla ölümlerin çok olduğu bu felakette 1.514 kişi buz gibi soğuk okyanus suyunda donarak can vermiş ve tarihin en büyük gemi kazası olarak kalmaya devam ediyor. Şimdi ise asıl konumuza ve can alıcı sorumuza gelelim;

Eğer bu geminin tıpatıp aynısı yapılsa bilet alıp yolculuk etmek ister misiniz? Cevabınız "Evet" ise 2018 yılında suya indirileceğini ve özellikle iç dekorasyon noktasında batan geminin aynısı yapıldığını belirtelim.
 

Evet, yanlış duymadınız. RMS Titanic II adıyla 2018 yılında sulara açılması planlanan bu gemi, yaklaşık 300 Milyon Sterlin gibi bir maliyetle tekrar inşaa ediliyor. Ancak bir önceki sefer gibi İngiltere'den Amerika'ya değil, Çin'in Jiangsu kentinden Dubai'ye ilk seferini yapacak. Önümüzdeki yıl denize indirilmesi planlanan RMS Titanic II, bakalım ilk yolculuğunda nasıl bir seyir yapacak.

Bilet fiyatları noktasında oldukça pahalı olması beklenen Titanic'in bu yeni versiyonunda 1911 teknolojileri değil günümüz gemi teknolojileri kullanılacağı için de oldukça şanslı olduğunuzu belirtelim.
6
2
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
6
2
1
0
0