Tokat'ın Erbaa İlçesinde Emniyet Müdürlüğüne Drone Tahsis Edildi

0
0
0
0
0
Tokat'ın Erbaa ilçesinde Erbaa Kaymakamlığı tarafından İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne tahsis edilen drone ile asayiş konusunda daha kolay ve etkili düzenlemeler yapılabiliyor.
Drone muhabbeti geçtiğimiz yılın en çok konuşulan ve en dikkat çekici gelişmelerinden biriydi. Her alanda gördüğümüz bu uçan aygıtların envai çeşit türevleri de ortaya çıkmıştı. Şimdi ise ülkemizden farklı bir örnek ortaya çıktı. Tokat'ın Erbaa İlçe Kaymakamlığı tarafından Erbaa İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne tahsis edilen drone ile takip, izlenim ve kontrollerin daha iyi yapılabildiği söylendi.

Erbaa Kaymakamı Abdulkadir Demir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, emniyet, asayiş ve huzurun temini noktasında Dost Projesi'ni başlattıklarını söyledi. Projenin adından kendi ismini alan drone'un adı Dost olarak belirlenmiş ve Dost sürekli uçuşlar yaparak güvenliği sağlanmasına katkı sağlamakta.Dost'un yukarıdan asayiş kontrolü ve müdahale gerekecek ise nasıl müdahale edilmesi gerektiğine dair etkili olduğu belirtilen drone kullanımının arttırılabileceği de söylenmekte. Yani ilerleyen zamanlarda polis teşkilatında birçok dost görebilmemize de yol açabilir. Bakalım bu dostlar ne gibi bir katkı sağlayacak.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0