Toshiba'dan Sahibi Dışında Kimsenin Açamadığı USB Bellek

1
1
0
0
0
Veri depolama ve aktarımında sıkça kullandığımız USB belleklere Toshiba bir yenisini daha ekledi. Diğer belleklerden tamamen farklı olarak üretilen bu ürün, üzerinde bir şifre paneli barındırıyor.
Veri depolama ve aktarımında sıkça kullandığımız USB belleklere Toshiba bir yenisini daha ekledi. Diğer belleklerden tamamen farklı olarak üretilen bu ürün, üzerinde bir şifre paneli barındırıyor.

Sahibi dışında ulaşılması neredeyse imkansız olan belleğin üzerinde 0’dan 9’a kadar rakamlar ve tuş kilidi yer alıyor. Belleği kullanmak istediğinizde ise daha önceden belirlediğiniz şifreyi girmeniz gerekiyor. Eğer şifre 10 kez arka arkaya yanlış girilirse belleğin içindeki veriler kendini otomatik olarak siliyor. LED ışıklı rakamlardan oluşan USB bellek, bilgisayarla bağlantısı koparıldıktan sonra otomatik olarak güvenlik sistemini devreye sokuyor.  Çoğunlukla devlet kurumlarında kullanılacak olan belleğin fiyat etiketi 60-180 dolar arasında değişiyor. Ayrıca 4 GB, 8 GB, 16 GB ve 32 GB olmak üzere 4 farklı seçeneği bulunuyor. Buna benzer bir uygulama da şuradaki haberimizde anlattığımız üzere klavyede uygulanmıştı.
1
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
0
0
0