Bisikletinizden At Nalı Sesi Çıkardan İlginç Aparat: Trotify

0
0
0
0
0
Bisikletinizden At Nalı Sesi Çıkardan İlginç Aparat: Trotify
İşte son zamanlarda ortaya çıkan işsiz icadı : Trotify! Bu mekanizmanın işlevi, siz bisikletinizi sürerken sanki fayton geçiyormuş gibi at tıkırtısı çıkarmak.
Daha çok hipster dediğimiz, kendilerince biraz alaturka, biraz sıra dışı, biraz da entellektüel olan bu tür kişilerin seveceği bu oyuncak bisikletinizi uzaktan gelen bir faytona çevirecek!

Ananenize , dedenize sorduğunuzda sizlere at, eşek sırtındaki yolculuklarından bahsettikleri, babanızın eğer benim babam gibi 5 muzur kardeşi var ise patikalardan nasıl yarıştıklarını anlattığı oluyordur. Hani çocukken hepimizin o Red-Kit Düldül'ün sırtına binip yavaştan ilerlediğinde çıkan "tıkır tıkır" sesi duyup televizyon karşısına koşmamızdaki etkiyi yaratmasa da, sahilde 18 notalı havalı kornasından tutun, cins cins direksiyonlu, bangır bangır hoperlör ile dolaşan bisikletlerden daha az itici ve dikkat çekici olduğunu kabul etmek lazım. 

Ayrıca, eskiden o gazetelerden hediye gelen, oturup saatlerce birleşme yerlerini kırmadan çıkartmaya çalıştığımız maket uçaklar, helikopterler gibi bu ürün de size hazır gelmiyor. Firma size aynı eskiden olduğu gibi çıt çıt parçaları çıkartıp birleştireceğiniz bir tahta set yolluyor. Siz de oturup bunları birleştiip bir şaheser ortaya koyuyorsunuz.
 

 Peki Sonuç?

 

İşte ortaya böyle bir sonuç çıkıyor! (Yapabilirsen...)

Bu aparat ile bisikletinizi keyifle sürerken, yolcuları hem bir ses ile uyarmış oluyor (ahhh ahh biz çocukken arka lastiğe pet şişe sıkıştırırdık. Vututututuu), hem de eski zamanlara olan ilginizi ortaya koymuş oluyorsunuz. (Eee tabi biraz ilgiyi de hakettiniz.) Ayrıca aktif bir bisiklet kullanıcısı iseniz, biliyorsunuzki bir mangalcıyı bırakın faytonu, savaş uçağı bile o mangalını bisiklet yolundan kaldırtamaz.

Biz bu ufak aygıtı hoş, tatlı, garip ve biraz işssiz işi bulduk. Peki ya siz?
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0