Türk Mucit Tarafından Güneş Enerjili Robot Silah Üretildi

1
0
0
0
0
Dünya Mucitleri Evrensel Araştırmalar ve Geliştirmeler Derneği Genel Başkanı Mustafa Yiğit tarafından geliştirilen silah bağımsız olarak düşmanı farkedip önce uyarıyor, eğer düşman farketmez ise kendi kendine ateş etmeye başlıyor.
Samsun'da geliştirdiği buluşlarla adından sıkça söz ettiren Dünya Mucitleri Evrensel Araştırmalar ve Geliştirmeler Derneği Genel Başkanı Mustafa Yiğit, bu sefer de Solar Enerjili Tam Bağımsız Robot Silah adını verdiği projesiyle ön plana çıktı.

1.5 yıldır üzerinde çalıştığı proje olan bu bağımsız silah, savunma ve özellikle sınırda kullanılabilmesi için geliştirdiğini açıkladı.

Robot silah güneş enerjisi ile çalışan, ısıyı, hareketi algılayan sensörleri, uyarıcı sistemleri ve 180 derece dönebilme imkanına sahip. "Solar enerjili tam bağımsız robot silah", karşıdan gelen hedeflere ilk olarak uyarılarda bulunuyor. Uyarıları aldırmayan düşmana ise ateş ederek etkisiz hale getiriyor.Projesi ile ilgili açıklama yapan mucit Mustafa Yiğit, “21. yüzyılda yaşıyoruz, teknolojiye ayak uydurmak lazım. Türkiye’ye baktığım zaman böyle çalışmalar yok. Bu, basit bir proje. Maddi imkansızlıklarla bu dereceye getirebiliyorsak devletin kurumları bunun daha güzelini yapar. Kendi başına hareket edebilen, ısıya duyarlı, harekete duyarlı silah sistemi filmlerde görüyorduk. İşte şimdi biz bunu yaptık. ‘Yapılamaz’ diye bir şey yok. Robot silah önce uyarıyor sonra uyarı dinlenmediği zaman kendi kendine ateş ederek hedefi etkisiz hale getiriyor. Sistem enerjiyi güneş panelinden alıyor. Gündüz güneşten kendini besliyor, bataryalarını dolduruyor. Bataryaların gücü zaten hareket düzeninde aylarca yetebilecek şekilde. Bu yüzden enerjisi bitmeyen bağımsız bir robot projesi” dedi.


Sınır güvenliğinde kullanılabileceğini de belirten Yiğit, kendi imkanlarıyla yaptığı proje sonucunda "Aslında kafamızı güzel şeylere yorsak zehir gibi milletiz" tarzındaki düşüncelere bir örnek daha eklemiş oldu.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0