Uçan Araba Aeromobil, 2016 Yılında Satışa Sunuluyor

3
0
0
0
0
Uçan Araba Aeromobil, 2016 Yılında Satışa Sunuluyor
​Slovakyalı bir mucit olan Stefan Klein, uzun yıllardır üzerinde çalıştığı Aeromobil’in test sürüşlerinde sona yaklaşıldığını ve aracın 2016 yılından itibaren trafikte yer alabileceğini açıkladı.
Slovakyalı bir mucit olan Stefan Klein, uzun yıllardır üzerinde çalıştığı Aeromobil’in test sürüşlerinde sona yaklaşıldığını ve aracın 2016 yılından itibaren trafikte yer alabileceğini açıkladı.

Karada ve havada gidebilen Aeromobil’de, otomatik pilot, havacılık sistemleri ve gelişmiş paraşüt sistemi gibi özellikler bulunuyor. Boyut olarak baktığımızda limuzini andıran araç, şehir içindeki park alanlarına rahat bir şekilde sığabiliyor. Ayrıca cihazdaki süspansiyon sayesinde, her türlü zor şartlar altında aracı kullanabiliyorsunuz. Benzinle çalışan aracın çok tasarruflu bir yakıt sistemine sahip olduğu görülüyor.

Full dolu olan depoyla karada 850, havada 700 kilometre yol kat edebilen Aeromobil, havalandığı sırada kanatlarının açılmasıyla minik bir uçak görünümüne kavuşuyor. Havada 200, karada 160 kilometre hız yapabilen Aeromobil’in 202 bin TL’den satışa sunulması bekleniyor. 

Aracı almak isteyenlere ufak bir bilgi verelim, aracı kullanmak için pilot ehliyetine sahip olmanız gerekiyor.
 
3
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
3
0
0
0
0