Ultimaker'dan İki Yeni 3D Yazıcı Tanıtıldı

1
0
0
0
0
3D yazıcı sektöründeki önemli şirketlerden Ultimaker, 2 yeni 3D yazıcısını tanıttı.
Artık günümüzde 3D yazıcılar ile ürünler üretmek yaygınlaştı diyebiliriz. Özellikle proje halindeki küçük boyutlardaki cihazların üretimi artık 3D yazıcılar ile yapılmakta. Tabiki sadece küçük boyutlarda değil aynı zamanda ev yapımı bile sağlayan 3D yazıcılar birçok sektörde işleri kolaylaştıran cihazlar oldu.

İşte bu 3D yazıcı sektöründeki önemli firmalardan Ultimaker, CES 2015 furarında hali hazırdaki Ultimaker 2 modeline ek olarak 2 yeni 3D yazıcısını tanıttı.

Ultimaker 2 GO ve Ultimaker 2 Extended adındaki yazıcılardan GO versiyonu temel özelliklerde ve yeni başlayanlar için üretildi. Extended versiyonu ise adından da anlaşılacağı gibi daha gelişmiş ve profesyonel kullanıma yönelik bir yazıcı.Yeni başlayanlar ve küçük boyutta üretimler yapacaklara göre üretilen Ultimaker 2 GO küçük ve rahat taşınabilir boyutta. Kolay arayüzü sayesinde öğrenimi ve kullanımı da rahat olan bir yazıcı olarak karşımıza çıkıyor. Ultimaker 2 Extended versiyonu ise çok daha büyük ve daha gelişmiş versiyonu. Extended ile daha büyük ve daha detaylı ürünler çıkarabiliyorsunuz. Aynı zamanda doğruluk payı en yüksek yazıcı versiyonu olan Ultimaker 2 Extended Ultimaker'ın en hızlı versiyonu olarak tanıtıldı.

Bu yeni versiyonlardan başlangıç seviyesindeki Ultimaker 2 GO'nun satış fiyatı $1450 olarak belirenmiş. Gelişmiş ve daha büyük versiyonu olan Ultimaker 2 Extended ise $3030 gibi bir fiyat etiketi ile satışa sunulacak. Bu iki ürün de Nisan ayıyla raflardaki yerlerini alacağı bildirildi. (Bu fiyat etiketlerinde vergiler dahil değil)

Ülkemizde satın almak isteyenlerin 3dörtgen vasıtasyıla alabilecekleri ürünler de Nisan ayıyla ülkemizde satışa sunulacakmış. Fakat her üründe olduğu gibi vergilendirmeden dolayı biraz daha fazla bir fiyata ülkemizde satışa çıkacağını da belirtelim.
 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0