USB-C Port'un İşlevselliğini Arttıran 6 Aksesuar

0
0
0
0
0
USB-C portları yavaş yavaş yayılmaya başlıyor. Ancak pek çok portu tek bir yerde toplayan bu yeni teknolojiye henüz hazır değilseniz, bu aksesuarlar işinizi görebilir.
Başta mobil cihazlar olmak üzere gelecekte kullanımı tavan yapacak şeylerden biri de USB-C port. Yani beğenin ya da beğenmeyin, bu girişlere alışmanız gerekiyor. Şu an için henüz bu teknoloji yaygın olarak kullanılmamakta ancak; teknolojinin hızı malumunuz.

O sebeple USB-C port'a yavaş yavaş alışsak iyi olur. Tabi bu alışma durumu, diğer giriş/çıkış portlarına tamamen elveda dememiz anlamını taşımıyor. Gerçi USB-C port'un şu an yapmayı çalıştığı şey bir bakıma tüm o farklı portları unutturmak ancak, yine de USB-C port'u çok daha aktif kullanmanızı sağlayacak bazı aksesuarlar bulunmakta. 
Şimdi gelin o aksesuarlara bir göz atalım:
 

 Satechi Type-C Combo Ünitesi


Adının hakkını vererek port bağlamında tam bir ''kombo'' olan bu aksesuara 45 dolara Amazon üzerinden sahip olabilmektesiniz

 

 TechMatte Micro USB Adaptörü


USB-C port, mobil cihazlarda yavaş yavaş artmakta. Ancak bu küçük aparat sayesinde USB-C portu bulunan cihazınızı standart şarj aletleri ile rahatlıkla şarj edebilirsiniz. Üstelik fiyatı sadece 7 dolar.

 

 Dell HDMI/VGA/Ethernet/USB Ünitesi


Efsanelerin bağlanması zordur! Eğer VGA port bağlantısına hala ihtiyacınız varsa Dell'in bu aksesuarı işinizi güzel şekilde görecektir. Aksesuarın üstünde ayrıca ethernet ve HDMI girişlerinin de bulunduğunu belirtelim. Bu ürünün Amazon fiyatı 70 dolar.

 

 Monoprice USB-C


USB-C portlu laptobunuzu TV'nize bağlamak için ekstradan bir USB-C portlu kablo bulundurmanız gerekmiyor. Bu arkadaş sayesinde HDMI kablonuzu direkt olarak USB-C portunuza takabilmektesiniz. Fiyatı 36 dolar.

 

 Anker USB 3.0 ve  Ethernet Adaptör Ünitesi


3 adet USB 3.0 girişinin bulunduğu ünitede bir de Ethernet girişi mevcut. Fiyatı 18 dolar.

 

 Monoprice USB-C microSD Okuyucu


Adından da anlaşılacağı üzere bu minik arkadaş, USB-C portunuza microSD kartınızı takarak görüntülemenizi sağlamakta. Fiyatı 16 dolar.

Kaynak: Mashable
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0