Xiaomi, Akıllı Ayakkabı Pazarına Giriyor

1
0
0
0
0
Akıllı cihazlar sektörüne hızlı giriş yapan Xiaomi, son zamanlarda durmak nedir bilmiyor. Pazardaki yerini genişletmek isteyen Çin merkezli firma, ülkedeki adı geçen ayakkabı üreticilerinden biri olan Li-ning ile kafa kafaya vererek akıllı ayakkabı üretmeye hazırlanıyor. 
Akıllı cihazlar sektörüne hızlı giriş yapan Xiaomi, son zamanlarda durmak nedir bilmiyor. Pazardaki yerini genişletmek isteyen Çin merkezli firma, ülkedeki adı geçen ayakkabı üreticilerinden biri olan Li-ning ile kafa kafaya vererek akıllı ayakkabı üretmeye hazırlanıyor. 

Daha önceleri de yaptığı basın açıklamalarında Amerika ve Avrupa pazarında söz sahibi olmak istediklerini belirten Xiaomi, beklenenin tersine akıllı telefonlarla değil piyasaya çıkaracağı akıllı ayakkabılarla yerini sağlamlaştırma niyetinde. Giyilebilir cihazların ucuz olması gerektiğini savunarak Mi Band adlı bilekliği 13 dolara satışa çıkaran şirkete göre, insanları ucuz yoldan teknolojiyle buluşturmak düşünüldüğü kadar zor değil. Söylenenlere göre şirket, Li-ning firmasıyla üretilecek olan akıllı ayakkabıda da aynı politikayı izleyecek. Xiaomi’nin piyasaya çıkaracağı ayakkabılarda ise küçük bir çip bulunacak ve bu çipler akıllı telefonlarda yer alan uygulamalarla bağlantı kurabilecek. Yaptığınız sporun kalitesini analiz edebilen ayakkabının  kesin fiyatı ise henüz bilinmiyor.  

Kaynak: blog.gsmarena
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0