Xiaomi, Yi Aksiyon Kamerası İle GoPro'ya Rakip Oluyor

0
0
0
0
0
Çin’İn parlayan yıldızı Xiaomi, akıllı telefon piyasasından sonra internet odaklı cihazlar konusunda da farkını ortaya koymaya hazırlanıyor. Şirket GoPro’ya rakip olarak ürettiği Yi aksiyon kamerası ile bu sektöre ilk adımı atmaya hazırlanıyor. 
Çin’İn parlayan yıldızı Xiaomi, akıllı telefon piyasasından sonra internet odaklı cihazlar konusunda da farkını ortaya koymaya hazırlanıyor. Şirket GoPro’ya rakip olarak ürettiği Yi aksiyon kamerası ile bu sektöre ilk adımı atmaya hazırlanıyor. 

Kullanım açısından GoPro ile arasında fark olmayan aksiyon kamerası su altında 40 metre derinliğe kadar marifetlerini konuşturabiliyor. Şirket bu zamana kadar geliştirdiği akıllı bileklik, hava temizleyici, kan testi cihazı gibi ürünlerde kendi işletim sistemini kullanarak büyümeyi hedefliyordu. Teknik anlamda GoPro’nun en ucuz modeli GoPro Hero’dan daha iyi bir model geliştiren şirket, fiyat bakımından rekabetten kaçmayarak GoPro’nun 130 dolarlık modeline, 64 dolarlık fiyat etiketiyle karşılık veriyor ve yeni bir savaşın temellerini atıyor.64 GB’lık hafızasıyla Go Pro’yu sollayan Yi aksiyon kamerasının 80 dolara satılan seyahat tipi modelinin yanında kullanıcıya bir de selfie çubuğu hediye ediliyor. Xiaomi, attığı bu adımla birlikte piyasadaki yerini güçlendirecek gibi görünüyor.  
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0