Yazı Stillerini ve Renkleri Algılayabilen Cihaz: Spector

0
0
0
0
0
Yazı Stillerini ve Renkleri Algılayabilen Cihaz: Spector
Etrafınızdaki renkleri, hatta yazı tiplerini ve özelliklerini saniyeler içinde algılayabilen bir cihaz düşünün. İşte karşınızda The Spector.
Bazıları hoşlarına giden ve kendilerine ilham verebileceğini düşündükleri tasarımları bir şekilde kaydeder (genellikle fotoğrafını çekerek). Ancak bu tasarımların fotoğrafını çekmek ile direkt olarak kendi işinizde kullanmak arasında bir fark vardır.

İşte bu durumu göz önüne alan Royal College Sanat Okulu öğrencisi Fiona O'Leary, Spector isimli bir prototip geliştirerek oldukça başarılı bir işe imza atmış. Spector, yazı fontlarını ve renkleri başarılı şekilde algılayabilmekte.

Örneğin bir dergi okurken yazının fontunu beğendiniz. Tek yapmanız gereken Spector'u üstüne koyarak düğmesine basmak. Ya da rengini beğendiğiniz bir cismin o rengini almak için yine yapmanız gereken tek şey cihazın düğmesine basmak. Eş zamanlı olarak algılama işlemi yapabilen Spector, sadece yazının fontunu değil kaç punto olduğunu da algılıyor. Ayrıca kendi hafızası olan cihazı dışarıda kullanıp, daha sonradan topladığınız bilgileri bilgisayarınıza aktarabiliyorsunuz.
 

Spector şu an prototip aşamasında ancak geliştirildiği zaman çok daha eşsiz şeyler yapabilmesi mümkün.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0