Yemek Masasınından Duvara Kadar Tüm Zeminleri Eğlence Merkezine Dönüştürecek Sony Projektör Göründü!

0
0
0
0
0
Düz zeminleri dev dokunmatik arayüzlere çevirecek projektör teknolojileri gelişiyor. Mobil Dünya Kongresi'nde ilk örneklerini gördüğümüz cihazların daha gelişmişi olan yeni bir konsept model ortaya çıktı.
Masadan duvara kadar gördüğümüz tüm düz zeminleri dokunmatik arayüz haline getirecek projektör teknolojileri giderek gelişiyor. Geçtiğimiz ay gerçekleşen Mobil Dünya Kongresi’nde gördüğümüz örneklere bir yenisi daha eklendi. Hatırlayacağınız gibi buradaki haberimizde sizlere Xperia Projekör adlı konsept üründen bahsetmiştik. Bugünkü haberimize konu olan cihaz da yine Sony tarafından üzerinde çalışılan bir ürün.

 Nesneleri Tanımlayabilen Projektör!

Xperia Projektör’den farklı olarak, dokunmatik hassasiyetini ölçebilen ve nesneleri tanımlayabilen bu yeni konsept, gelecekte çığır açabilecek bir potansiyele sahip. Örneğin, masanın üzerindeki herhangi bir nesne projektör tarafından tanımlanabiliyor, takip edilebiliyor ve derinliği ölçülebiliyor. Masadaki bir kitaptan, bir fincana kadar her şey projektörün algıladığı cihazlar arasında. Bu özellik nesneler arası etkileşim olanağı da sağlıyor.

 Etkileşimli İçerikler İçin Uygun

Sony’nin sunduğu demoda Lewis Carrol’ı Alice Harikalar Diyarında kitabının animasyonlarına yer verilmiş. Kitapta açık olan sayfada yer alan nesneler, etkileşimli olarak masaüstünde görünebiliyor ve kullanılabiliyor. Bu türden bir kullanımın ders kitaplarında oldukça işe yarayacağı düşünülüyor. Ayrıca, projektörün tüm parmak hareketlerini, baskıyı algılaması bu teknolojinin oyun ve eğlence amacıyla da kullanılabileceğini gösteriyor. Henüz prototip olan projektörün son kullanıcıya ulaşacak olgunluğa ne zaman ulaşacağı ise henüz bilinmiyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0