Yemek Yapan 3D Yazıcı

0
0
0
0
0
Yemek Yapan 3D Yazıcı
Son zamanlarda 3D yazıcılar ile haberleri sıklıkla duymaya alıştık. Ancak bu sefer ki 3D yazıcı haberi diğerlerinden biraz farklı.
Son zamanlarda 3D yazıcılar ile haberleri sıklıkla duymaya alıştık. Ancak bu sefer ki 3D yazıcı haberi biraz farklı. Amerikalı Natural Machines adlı firma "Foodini" yeni bir 3D yazıcının Kickstarter kampanyasını başlattı. Bu 3D yazıcı sayesinde yemek yapmanız mümkün. Evet yanlış duymadınız 3D yazıcı sayesinde bir tuşa basarak yemek yapabiliyorsunuz. Şimdi pek çoğunuzun aklına Jetgiller adlı çizgi filmde yer alan yemek yapma makinesi gelecektir. Pek tabi Foodini bu yemek makinesi kadar marifetli değil. Foodini adlı bu cihaz aşağı yukarı bir mikrodalga boyutunda. Kullanış açısından da oldukça basit gerekli malzemeleri Foodini'ye vermeniz ve daha sonrasında istediğiniz yemeğin tuşuna basmanız yeterli.


Ancak tabi ki Foodini'de pek çok eksikte bulunuyor. Örneğin bir pizza yapmak istiyorsunuz bunun için Pizza sosunu ve diğer malzemeleri sizin hazır etmeniz gerekiyor. Ardından bu malzemeleri Foodini'nin içine koymalısınız. Foodini bu örneğimize Pizza hamurunun hazırlanması konusunda size yardımcı oluyor. Şuan için Foodini türünün ilk ürünü ilerleyen zamanlarda diğer firmalar Foodini'den esinlenerek bu tarz cihazlar geliştirecektir. İlerleyen zamanlarda Jetgiller'in kullandığı yemek makinesi olmasa da hem fırın işlevini hemde yemeği hazırlama işlemini görecek bir cihazın geliştirilmesi çok faydalı olacaktır. Foodini şuan için 100,000 dolar hedef belirledi Kickstarter kullanıcıları şu anlık 63 bin dolar civarında bağış yaptılar. Eğer sizde Foodini'ye bağış yapmak istiyorsanız buraya tıklamanız yeterli olacaktır.  
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0